Oksijen Konsantratörü Airsep Kiralama

Oksijen Konsantratörü Kiralama Airsep

Airsep Oksijen Konsantratoru Kiralama

 

Oksijen Konsantratörü Kiralama; ABD markası olan AirSep oksijen cihazını kiralama yapmaktayız. İstanbul geneline kiralık olarak sizlere kullanımına sunmaktayız. 7/24 kesintisiz hizmet anlayışımız ile bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. My ticaret sizler için her daim hazır bulunmaktadır. Hemen arayın hemen gelsin.

Kiralık Oksijen Cihazı Airsep

Kiralık Oksijen Cihazı Airsep

Oksijen Konsantratörü İle Oksijen Desteği

Oksijen rengi, kokusu ve tadı olmayan, havada beşte bir oranında bulunan bir maddedir. Dünya üzerinde hiç bir canlı oksijen olmadan yaşayamaz. Nefes alırken ortamdaki havadan oksijen alınır ve bu oksijeni akciğerler tüm vücuda, dokulara ve kana iletir. Akciğer hastalıklarında oksijen eksikliği ortaya çıkar. Akciğer hastalarında vücuda gerekli oksijeni sağlamak için dışarıdan oksijen desteği yapılır. Hastaneye başvuran akciğer hastalarına hemen oksijen tüpü takılarak oksijen takviyesi yapılır. Fakat akciğer hastalarının sürekli oksijen desteğine ihtiyaçları vardır. Ev ortamında oksijen tüpü kullanımı çok zor ve pahalıdır. Hasta sürekli hastane ortamında da kalamayacağından akciğer hastalarına oksijen konsantratörü tavsiye edilir. Bu cihaz akciğer hastaları için sürekli sağlıklı oksijen üretebilmektedir.

 

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörü Kullanımı

Koah, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı’nın baş harflerinin kısaltılmış halidir.  Zehirli gazların ve dumanın sürekli solunması sonucu ortaya çıkan bir akciğer hastalığıdır. Daha çok sigara içen ve dumana maruz kalan 50 yaş üstü erkeklerde görülen bir hastalıktır. Koah hastalarında nefes alamama, öksürük, balgam gibi şikayetler vardır. Koah’ın ileri aşamasında hasta artık nefes alamaz hale gelir. Bu hastaların sürekli oksijen desteğine ihtiyacı vardır. Oksijen tüpünün sürekli kullanımı zor olduğundan oksijen konsantratörü önerilir. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp filtre ederek temizleyip hastaya sürekli sağlıklı oksijen sağlamaktadır. Burun kanülü ile hastaya bağlanan oksijen ile Koah hastaları daha rahat ve uzun yaşar.

Airsep Oksijen Konsantratörü Kiralama

Airsep Oksijen Konsantratörü Kiralama

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörünün Önemi

Koah hastalığının ileri aşamasında hasta artık nefes alamaz durumda olduğundan sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyacaktır. Hastane ortamında oksijen tüpü takılarak oksijen takviyesi yapılır. Ancak oksijen tüpü çok ağırdır ve bittikçe değişmesi gerekir. Bu nedenle evde kullanımı oldukça zahmetli ve pahalı olacaktır. Hastanın sürekli hastanede kalması da mümkün olmayacağından oksijen konsantratörü bu hastalar için hayati önem taşır. Zira koah hastaları dışarıdan oksijen desteği olmadan yaşayamaz. Oksijen konsantratörü koah hastalarına sürekli oksijen üretebildiğinden bu hastaların artık akciğerleri gibi olur. Uzmanlar koah hastalarının günde 20 saat oksijen desteğine bağlı yaşamalarını önermektedir.

 

Sağlıklı Oksijen İçin Oksijen Konsantratörü

Oksijen, hava yolu ile alınan insanın yaşam kaynağıdır. Nefes ile alınan oksijen akciğerlerde süzülerek dokulara ve kana ulaştırılır. Akciğerler görevini yapamadığında vücuda gerekli oksijen sağlanamadığından insan hayatı tehlikeye girer. Vücut oksijen olmadan yaşayamayacağından oksijensiz kalan vücut ölümle karşı karşıya kalır. Böyle durumlarda dışarıdan oksijen desteği gerekli olur. Özellikle hastanelerin acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde hastaya oksijen tüpü ile oksijen desteği sağlanır. Akciğer hastalarında sürekli oksijen eksikliği yaşandığından sürekli oksijen takviyesi gereklidir. Günün her saati oksijen tüpü kullanımı hasta için sıkıntılı bir durum olduğundan oksijen konsantratörü kullanımı önerilir. Yeni teknoloji ile bilim adamlarının sürekli oksijen desteğine muhtaç hastalar için icat ettikleri oksijen konsantratörü, havadaki oksijeni filtrelerden geçirerek hastaya sağlıklı oksijen ulaşmasını sağlar.

 

Akciğer Hastalarında Oksijen Konsantratörü Kullanımı

Akciğer hastalarında vücudun oksijen ihtiyacını sağlayan akciğerler sağlıklı çalışmadığından dışarıdan oksijen takviyesi gerekli olur. Akciğer hastaları solunum yetersizliği ile hastaneye başvurduğunda hemen oksijen tüpü ile oksijen desteği sağlanır. Fakat hastanın evinde hatta uykuda bile oksijen desteğine ihtiyaç duyacağından oksijen tüpüne göre daha rahat kullanılabilen ve daha ekonomik olan oksijen konsantratörü önerilir. Oksijen konsantratörü havadaki oksijeni moleküler elekten geçirerek, havada bulunan tozları, bakterileri, havanın içindeki azot gibi maddeleri ayrıştırarak hastaya sağlıklı oksijen sağlar. Böylece hasta sürekli sağlıklı oksijen desteğine kavuşmuş olur.

Kiralık Oksijen Makinesi Airsep

Kiralık Oksijen Makinesi Airsep

Oksijen Konsantratörünün Avantajları

Oksijen konsantratörü oksijen tüpüne göre daha hafif ve kullanışlıdır. Akciğer hastalarının sürekli oksijene bağlı yaşamaları gerektiğinde oksijen tüpünü sürekli yanında bulundurmaları zordur. Fakat oksijen konsantratörünü her yere taşıma imkanları vardır. Oksijen tüpü sürekli dolum istediği halde oksijen konsantratörü gerekli oksijeni kendisi ürettiğinden değişim ya da dolum gerekmez. Oksijen tüpüne oranla çok ekonomiktir. Oksijen tüpünü doldurmak veya değiştirmek için sürekli para ödemeniz gerekir oysa oksijen konsantratörü devlet desteği ile bir kez alınan bir cihazdır ve bir daha para ödemeniz gerekmez. Oksijen konsantratöründe sağlıklı hale getirilen oksijen; oksijen maskesi, kanülü veya kateteri ile hastaya ulaştırılır. Hastanın rahat hareketi, yemek yeme ve konuşma kolaylığı açısından burundan hortumla bağlanan oksijen kanülü daha çok tercih edilmektedir.

28 Ekim 2017
4.989 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. ferhat dedi ki:

    Üsküdarda kiralama hizmeti aldık koah hastamız için. Kullanımı kolay ve uygun fiyata çok memnun kaldık.

  2. senanur dedi ki:

    2 adet satın aldık ürün kullanışlı ve boyut açısından uygun ölçülerde

  3. mustafa dedi ki:

    Uzun süredir oksijen konsantratörü arıyorduk burada bulduk ve kiraladık çok memnunuz teşekkürler

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.