Oksijen Tüpü 10 Litre

10 Litre Oksijen Tüpleri

10 Lt. Oksijen Tüpü; Boyu ortalama 1 metre civarıdır, 80 Cm ile 1.20 Cm arası değişkenlik göstermektedir. On litre oksijen tüpleri boş iken ağırlıkları 12 Kg. ile 14 Kg. arasında değişkenlik göstermektedir, 10 litre oksijen tüpleri dolu iken 1.5 ile 2 Kg. arasında ağırlıkta olup ev tipi diye geçmektedir. Türkiye’de genellikle evlerde, hastanelerin acil müdahale odaları, hastanelerin oksijen sistemi çekilmemiş bölgelerinde, ambulanslarda, diyaliz merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde ve muhtelif yerlerde 10 litre oksijen tüpü kullanımı yaygındır. On litre oksijen tüpü satışında en uygun fiyatları veren firmamız aynı zamanda bulunduğunuz ev veya iş yerinize gelip 10 litre oksijen tüpü dolumu yapmaktadır. Güven ve kalitenin yeni adresi My Ticaret.

 

Taşınabilir Oksijen Tüpleri Nelerdir ve Özellikleri

Ek oksijen kullanan hastalar için portatif oksijen tüpleri, istedikleri gibi dolaşmalarına izin vermek için mükemmel bir yoldur. Burada, oksijen tüplerinin türünü, en iyi boyut ve anahtar aksesuarların nasıl belirleneceğini inceleyeceğiz.

 

Oksijen Tüplerinin Farklı Ebatları Nedir?

Oksijen tüpü silindir boyutları arasında ayrım yapmak için iki isim grubu kullanılır. Orijinal set, en küçük boyut için A ve en büyük taşınabilir boyut için E’den başlayarak alfabetik bir sistem kullanır. Yeni isim verme sistemi, “tıbbi” için “M” harfi ile başlar ve ardından silindirin içine sıkıştırılabilecek kübik ayak oksijen miktarını belirten bir sayı gelir. Bu nedenle orijinal B silindirine artık 6 kübik ayak oksijen tutabileceği için genellikle M-6 oksijen tüpü adı veriliyor.

 

Hangi Oksijen Tüpünü Kullanacaksınız?

Optimum boyut, hastanın yaşam tarzına ve öngörülen akış oranına bağlıdır. En yaygın boyut M6’dır. Bununla birlikte, müşteri tekerlekli bir sandalyeyle sınırlıysa, tekerlekli sandalye çantalı büyük bir E silindiri daha uygun olabilir. Veya evden kısa bir süre ayrılıyorsa ve ağırlık bir sorundaysa, daha küçük bir M4 oksijen tüpü daha iyi olabilir.

Bir oksijen tüpünün ne kadar süreceğini belirlemek için dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır: Hastanın L / dakika cinsinden öngörülen akış hızı; deponun kapasitesi litredir ve bir regülatör veya bir konsorsiyum kullanıyor olsunlar. Bir regülatör, belirli bir akış hızında sürekli akış sağlayacaktır. Bir konsorsiyum, hastanın nefes aldığı zamanı algılar ve hasta nefes alırken oksijeni dışarı atar. Çoğu muhafaza tankının üç ila beş kat daha uzun sürmesine izin verir, ancak düzenleyiciler kadar 10 kat daha pahalı olabilir ve sigorta tarafından karşılanmaz.

 

Taşınabilir Oksijen Tüpü Aksesuarları Nelerdir?

Taşınabilir oksijen tüpleri için bir taşıyıcı çanta veya araba önerilir. En yaygın çantalar, M6, M4 ve M2 oksijen tüpü silindirlerini tutabilen M6 boyutlarından, bir tekerlekli sandalyeye veya scootere bağlanabilen E torbaya kadar değişir. M6 poşetler genellikle küçük oksijen tüpü silindirleri yerinde tutmak için kayışlara sahiptir. Bu, küçük tanklı hastalar için ayrı torba stoklamanıza gerek kalmadan torba envanterinin azaltılmasına yardımcı olabilir. Omuz çantaları, sırt çantaları ve tekerlekli sandalye çantaları olmak üzere birçok farklı stil mevcuttur. Çanta tipi hastanın tercihine bağlı olabilir; Bununla birlikte, tüm torbaların yanıcı olmayan malzemelerden yapılması önerilir. İhtiyacınız olan nihai aksesuar bir regülatör veya tasarruf sağlayıcısıdır. Bir tanesini seçerken, oksijen tüplerinde iki ana vana tipi olduğunu unutmayın. CGA 870 stilleri, E boyutu ve daha küçük olan tanklarda kullanılır. CGA 540 tarzı valfler, taşınabilir olmayan daha büyük oksijen tüplerinde kullanılır. Bu nedenle, hastanızın oksijen tüpü silindirindeki valfle eşleşen regülatör veya konservatör türünü seçmek isteyeceksiniz.

 

30 Ekim 2017
10.808 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Can dedi ki:

  Babamın koah hastalığı için oksijen tüpü almıştık 10 litrelik. Geçtiğimiz günlerde bitti ve My Ticaret ile tekrar dolumunu sağladık. Fiyatı uygun gelince epey şaşırmıştım hatırlarsanız 🙂 kolay gelsin

 2. Yasin dedi ki:

  Biz erken aldık zamaninda 10 litreyi görünce çok şaşırdım. Bizim 5lik bittiği zaman 10 litrelik almak daha mantıklı, ömürlük sonuçta

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Yasin bey.

   10 litre evler içindir 5 litre daha fazla seyahat içindir. İyi günler dileriz.

 3. osman dedi ki:

  Kullanım açısından 10 litre gayet uygun fiyatta ve beklentilerimizi karşılayacak zamanda hizmeti aldık memnun kaldık

 4. servet dedi ki:

  Doldurma işlemi yaptırdık 10 litre,uygun fiyata hızlı hizmet ,teşekkürler,.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.