Oksijen Tüpü 5 Litre

 

5 Lt. Oksijen Tüpü; Boyu ortalama 55 Cm’dir, 43 Cm ile 60 Cm arası değişkenlik göstermektedir. Beş litre oksijen tüpleri boş iken ağırlıkları 7.5 Kg. ile 9 Kg. arasında değişkenlik göstermektedir, 5 litre oksijen tüpleri dolu iken 1 Kg. ile 1.5 Kg. arasında ağırlık değişkenliği göstermektedir.. Türkiye’de genellikler evlerde, araç içerisinde, hastanelerin acil müdahale odaları, ambulanslarda, diyaliz merkezlerinde, yaşlı bakım evlerinde ve muhtelif yerlerde 5 litre oksijen tüpü kullanımı yaygındır. Beş litre oksijen tüpü satışında en uygun fiyatları veren firmamız aynı zamanda bulunduğunuz ev veya iş yerinize gelip 5 Lt. oksijen tüpü dolumu yapmaktadır. Hemen arayın hemen gelelim.

 

Oksijen Tüpü Ve Oksijen Tedavisi

Oksijen tedavisi, günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Öncelikle insanlar oksijen tüpüne veya oksijen tedavisine neden ihtiyaç duyarlar? Kimi zaman bazı sağlık sorunları nedeniyle ortaya çıkan hastalıkların önlenmesinde veya acil durumlarda vücudun oksijeninin yetersiz kalması sonucu, ekstradan oksijen desteği gerekmektedir. Böyle durumlar için üretilen oksijen tüpleri bulunmaktadır. Oksijen tüpleri medikal bir sağlık ürünü olarak, 10 litrelik taşınabilir oksijen tüpleri ve 10 litre üzerinde taşınamaz sabitlenmesi gereken oksijen tüpleri olarak ayrılmaktadır.

Genellikle evlerde, hastanelerde veya acil durumlarda taşınabilir oksijen tüpleri kullanılmaktadır. Oksijen tüpü bazı acil durumlarda insanların hayatını kurtaran medikal bir üründür. Kaza, yaralanma veya şok anında kişinin kan basıncı düşer ve yeterli oksijen pompalanmaz. Böyle tehlikeli durumlarda kişiye oksijen verilmezse, sakatlanmalara veya ölümlere yol açabilir. Uzun süreli oksijen tedavisi görmesi gereken hastalar da belli basınç değerlerinde, hastanın durumuna göre, uzman kontrolünde vücuda oksijen takviyesi yapılır.

 

Oksijen Tüpü 5 Lt. Satış ve Dolum

Oksijen Tedavisi İle Şeker Hastalığından Kurtulabilirsiniz

Oksijenin insan hayatındaki önemi yaşamsal olarak büyüktür. Sağlıklı birey olarak yaşamımızı sürdürebilmek için oksijene ihtiyaç duyarız. Normal bir insan vücudunda oksijen miktarı yeteri kadar bulunuyorsa, hastalıklı mikroplar ve bakteriler de o kadar az bulunur. Oksijen tedavisi sadece akciğer hastalarında değil, şeker hastalarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Şeker hastası olan kişilerin şikâyetlerine bakıldığında, vücutlarında yeterli insülinin bulunmadığını görebiliriz. Bu yüzden en ufak yaralanmada bile yaraları çok geç iyileşme göstermektedir. Hatta kan pıhtılaşması sorunu yüzünden sorun yaşamaktadırlar. Günümüzde oksijen tedavisi odaları yaygın olarak kurulmaktadır. Buradaki oksijen döngüsü, taşınabilir oksijen tüpü olarak kullanılmamaktadır.

Dışarıdaki havanın oksijene dönüşerek, belli basınç ve ayarda hastalara verilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu oksijen tedavisi odalarında şeker hastaları yeteri kadar oksijeni belli basınç ile alarak, tedavi olmaktadırlar. Bu sayede şeker hastalarının bütün hücrelerine ulaşan basınçlı oksijen sayesinde, kandaki bakteriler temizlenmektedir. Uzun süren yara iyileşmelerinin de önüne geçilerek, tedavi süreci insilün iğneleri dışında bir adım daha ilerlemektedir. Oksijen tedavisinde hastalığın durumuna göre hacimler belirlenmektedir. Şeker hastalarının bu tedavi yöntemi ile iyileşme gösterdikleri görülmüştür.

30 Ekim 2017
8.850 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Mert dedi ki:

  5 litrede amma büyükmüş. 5 litrelik oksijen tüpü ne kadar dayanır acaba? Uzun zamandır benimde radarımda bu oksijen tüpleri

 2. Erim dedi ki:

  Bu oksijen tüplerinde en fazla 10 litre oluyor sanırım. Büyük olması her zaman bir avantajdır tabi hem geç biter hem dolum işlemi daha geç gerçekleşir

 3. Seçkin dedi ki:

  Koah hastaları için 5 litreliği önerir misiniz? Yani sık sık doldurmaktansa 10 litrelik almak mı mantıklı olur bilemedim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar 5 litre daha çok sağa sola gitmek içindir. 10 Litre tüpler ise ev tipi olanlardır. Maddi ve daha uzun süreli kullanımından dolayı 10 litreyi sizlere tavsiye deriz. İyi günler.

 4. Uğur dedi ki:

  Oksijen tüpleri en fazla kaç litrelik oluyor? İhtiyaç hasıl oldu bize de gerekli o yüzden bilgi edinmek istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar
   Oksijen tüpü çelik modellerde 2 litre, 3 litre, 5 litre ve 10 litre bulunmakta piyasada, bizde ise 2 litre, 5 litre ve 10 litre oksijen tüpleri bulunmaktadır. İyi günler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.