Oksijen Tüpü Dolumu

Oksijen Tüpü Dolumu Yapılır

 

Oksijen tüpü dolumu; 2009 yılında sektöre girmiş olan firmamız medikal sektöründe ithalat ve ihracat yapımı yanı sıra oksijen tüpü dolumu hizmeti vermeye başlamıştır. Oksijen tüpü satışı sonrası hizmet olarak oksijen tüpü dolumu yapmaktayız, sadece İstanbul Anadolu yakasının 4 ilçesi olan Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, ilçelerinde hizmet vermektedir. Maksadımız 4 ilçemizde oldukça hızlı ve en uygun fiyatlarla hizmet sunmak olup siz değerli müşterilerimize kalite ve güven duygusunu yaşatmaktır. İtina ile oksijen tüpü dolumu yapan firmamız elamanlarımızın güler yüzü ve samimi olması müşterilerimizden takdir almayı başarmıştır.

Oksijen tüpü dolumu yapmaktayız, iyi fiyat ve iyi servis yapmaktayız.

 

Oksijen tüpü 10 lt dolumu ve oksijen tüpü 5 lt dolumu.

 

Oksijen Tüpü Dolumu Yaptığımız İlçeler;

 • Oksijen Tüpü Dolumu Kadıköy
 • Oksijen Tüpü Dolumu Ataşehir
 • Oksijen Tüpü Dolumu Ümraniye
 • Oksijen Tüpü Dolumu Üsküdar

 

 

 

Sağlık İçin Oksijen Tüpünün Önemi ve Yararı

Canlıların yaşamlarını sürdürmeleri gerekli olan oksijenin, bazı nedenlerden dolayı kanda azalması sonucu kandaki oksijen basıncı düşer. Özellikle bebekler olmak üzere; oksijensiz kalınması durumda başta beyin olmak üzere diğer organlarda düzeltilmesi imkânsız hasarlara neden olabilir.

Beyin, organlar içinde oksijensiz kalınması durumunda en çok etkilenen organdır. Oksijen basıncının düştüğü durumlarda acil müdahale edilmesi gerekir. Böyle durumlarda oksijen tüpleri kullanılır.

 

Oksijen tüpü, oksijen gazının tıp alanında kullanılması amacıyla basınçlı bir şekilde doldurulduğu tüplerdir. Oksijen yakıcı bir gaz olduğu için; kullanımı ve saklanması sırasında gerekli tedbirlerin alınması sonucu ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar engellenebilir. Oksijen tüpleri  çok dayanıklı olmasına rağmen şiddetli darbeler sonucu oluşan yıpranmalar sonucu ateş ile yaklaşılması durumunda çok büyük patlamalara neden olabilir.

Oksijen tüpü sağlık için kullanılacağı için, sanayide kullanılan oksijenin doldurulması hastada ciddi hasarlara neden olabilir.

Eğer sürekli olarak oksijen kullanılması gerekiyorsa, taşıyıcı oksijen tüplerinden alınarak, gerektiği an kullanılması gerekir. Kullanımı tam olarak öğrenilmelidir. Yanlış uygulamalar hastaya ciddi zarar verebilir.

 

Hipokside Oksijen Tüpü Hayat Kurtarır

Hipoksi, dokuların yeterince oksijensiz alamaması durumudur. Anoksi ile karıştırılsa da, anoksi de dokular tümüyle oksijensiz kalır. Hipoksiye neden olan birçok durum vardır.

 • Yangın ortamında kalan kişi, yoğun şekilde dumana maruz kalacağı içinoksijensiz kalacaktır. Bu da hipoksiye neden olur.
 • Akciğer hastalıklarından amfizem varsa kişide, havadan alınan oksijenin dolaşıma geçmesi zorlaşır ve akciğer görevini yapamadığı için hipoksi gelişir.
 • Yüksek dozda uyuşturucu kullanımı sonucunda, dakikada solunum 5’e kadar düşebilir ve solunum zorluğu nedeniyle hastanın oksijen desteğine ihtiyacı olur.
 • Kalp krizi geçiren bir kişide akciğer ile ilgili sorun olmamasına rağmen, kalpteki sorun nedeniyle oksijenlenmiş kan vücuda pompalanamaz ve hipoksi gelişir.
 • Şok, felç gibi ani durumlarda hipoksi gelişebilir.

Burada önemli olan tanının kısa sürede konulabilmesi ve hemen müdahale edilmesidir. Hipoksi tanısı, derideki siyanoz ile hemen konulabilir. Fakat hipoksi beyinde oluşmuşsa, bilinç düzeyi bozularak; huzursuzluk ve taşikardi görülebilir. Böyle durumlarda oksijen tüpü yardımıyla, oksijen tedavisi uygulanarak direk duruma müdahale edilmesi gerekir.

 

Oksijen Tüp Dolum Yaptığımız İlçeler;

 • Kadıköy Oksijen Tüpü Dolumu
 • Ataşehir Oksijen Tüpü Dolumu
 • Ümraniye Oksijen Tüpü Dolumu
 • Üsküdar Oksijen Tüpü Dolumu

 

 

 

Oksijen Tüpü ve Özellikleri, Kullanım Alanları

Soluduğumuz havanın %21’i oksijen gazıdır ve normal koşullarda canlılar için bu oksijen miktarı, yaşam sürekliliği için yeterlidir. Ancak akciğer hastalıklarından dolayı solunum yetmezliği sorunu olan hastalar, herhangi bir nedenle şok geçiren kişiler ve kalp, damar hastası olan kişiler  için ekstra oksijen desteğine ihtiyaç vardır. Sağlık için oksijen sağlayan 2 çeşit medikal ürün vardır. Bunlardan biri oksijen tüpü, diğeri ise oksijen konsantratörüdür.

Oksijen tüpleri farklı boyutlarda ve şekillerde üretilir. Oksijen tüplerinde 10, 20, 30, 40 hatta 50 litre oksijen depolanır. 10 litreye kadar olan oksijen tüpleri taşınabilir tüplerdir. 10 litre ve üzerini tek kişinin taşıması imkânsızdır. Taşınabilir tüpler özellikle evlerde, ambulanslarda v e acil servis ünitelerinde kullanılır.

Oksijen tüpü kullanıldığı sırada dakikada 2 lt oksijen akışı olmalıdır. Yoksa asidoz durumu oluşacak yani kandaki karbondioksit basıncı yükselecek, ph değeri asidik değerlere ulaşacak ve kandaki karbondioksiti atabilmek için kişi, daha hızlı nefes alıp vermeye başlayacaktır.

Oksijen gazı yakıcı bir gaz olduğu için, tüplere ateş, sabun ya da petrol ürünleri ile yaklaşılmamalı; gerekli tedbirlerin alınmaması sonucu ciddi patlamaların olmasına neden olunabilir.

10 litrelik bir oksijen tüpü, dakikada 2 litre akışla yaklaşık 6-7 saat kullanılabilir. Oksijen tüpü kullanılırken oksijen maskesi ve oksijen kateterine ihtiyaç vardır. Oksijen maskesi, ağız ve burunu içine alacak şekilde yüze takılır. Oksijen kateterleri de burun deliklerine yerleştirilir.

 

Akciğer Hastalıkları ve Oksijen Tüpü

Akciğerin görevi, alınan oksijenin kana ve dokulara taşınmasını sağlamaktır. Eğer akciğerler herhangi bir nedenle bu görevini yerine getiremezse oksijen desteği ile dokulara yeterli oksijen sağlanır.

Akciğer hastalıklarından KOAH hastalığında günümüzde ciddi bir artış söz konusudur.

KOAH Hastalığı kısaca;

K » Kronik, sürekli olan

O » Obstrüktif » Tıkanıklıklara sebep olan

A » Akciğer

H » Hastalığı olarak tanımlanabilir.

KOAH hastalığının başlıca nedenleri; sigara ve alkol kullanımı, genetik faktörler, hava kirliliği, solunum yolu hastalıkları olarak sayılabilir. KOAH hastalığı ilerlediğinde oksijen yetersizliği görülür. Bu da vücutta morarmalara ve tekrarlayan öksürük nöbetlerine bunun sonucunda kalp yetersizliğine neden olabilir.

Tamamen tedavisi yoktur ama ilaçlar yardımıyla ilerlemesi durdurulabilir ve sigara kesinlikle kullanılmamalıdır. Oksijen miktarı artırılarak hastaların tıkanmaları engellenebilir. Böylece vücutta oluşabilecek hasarların önüne geçilebilir. KOAH hastalarının evlerinde mutlaka oksijen tüpü bulunmalıdır.

30 Ekim 2017
7.490 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Hüsnü dedi ki:

  Bitmiş olan 5 litrelik oksijen tüpümüz vardı. Birçok yer ile görüşsek bile resmen yeni müşteri gelmesin diye uğraşıyorlar. Sağolsun My Ticaret ile hızlı bir şekilde iletişim kurduk ve aynı hızda tüpümüzü doldurduk. Teşekkürler ilginiz için.

 2. Rıza dedi ki:

  Çok misafirperver ve cana yakınsınız ayrıca hızlı bir şekilde dolum işlemini de sağlayarak en iyi şekilde hizmet verdiniz, çok teşekkür ederiz her şey için

 3. Kazım dedi ki:

  Babamın oksijen tüpü bitmek üzere. Tüp dolum işlemi ne kadar sürüyor? Ona göre erkenden doldurma işlemine başlayalım.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar

   Oksijen tüpü dolumu 2 ile 3 saatleri arasında sizlerin bulunduğu adrese gelmekteyiz ve bizdeki dolu oksijen tüpünü verip sizdeki boş olan oksijen tüpü almaktayız. İyi günler dileriz.

 4. osman dedi ki:

  Kadıköyde oksijen tüpü hizmeti aldık ekonomik fiyata çok memnun kaldık tekrar almayı düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.