10 Lt Oksijen Tüpü Ne Kadar Gider

10 Lt Oksijen Tüpü Ne Kadar Gider

10 Lt Oksijen Tüpü Ne Kadar Gider; Oksijen tüpü 10 litre en fazla satılan ve en fazla kullanılan tüp modelidir. Türkiye genelinde 10 litre oksijen tüpü (sağlık alanında) kullanılmaktadır. 10 lt oksijen tüpü ne kadar gider, eğer bar basıncını 2 derece (Top, bilye) kullanıyorsanız yaklaşık olarak 6-7 saat gitmektedir. eğer siz kullanma derecesini 3 veya 4 gibi kullanırsanız 10 litre oksijen tüpü 3-4 saat kadar zamanda bitecektir.

10 lt oksijen tüpü ne kadar gider?

Normal kullanımda (Standart kullanımda) 6 saat ile 7 saatte on litre oksijen tüpünüz bitecektir. Oksijen tüpü 10 litre 2 barda kullanınız.

 

Oksijen Tüpleri Ve Oksijen Konsantratörleri Arasındaki Önemli Farklılıklar

Hiç merak ettiniz mi: “taşınabilir” oksijen tankı ve portatif bir oksijen konsantratörü arasındaki fark nedir? İkisi arasındaki temel fark, oksijenin sağlanma şeklidir. Oksijen tanklarının içlerinde sıkıştırılmış sınırlı miktarda oksijen vardır ve tükenene kadar kullanıcı tarafından solunabilir. Oksijen konsantratörleri, bu mekanizmaya güç sağlayan pilin ömrü dolduğunda, sonsuz bir arzda medikal dereceli oksijeni filtrelemekte ve üretmektedir.

 

Oksijen Konsantratörü Ünitesi Özelliği

Oksijen konsantratörü, bir sistemden havayı alır, modifiye eder ve yeni durumuna getirir. Ancak, havayı soğutmak yerine, oksijen konsantratörleri havayı sıkıştıracak ve arıtıp azotu veya nefes almayı zorlaştıracak diğer maddeleri yok edecektir. Yeni oksijen daha sonra, kullanıcının nefes almasını sağlamak için istenen akış ayarında bir burun vasıtasıyla gönderilir. Tanklar farklı amaçlarla aynı sonuca ulaşılır. Bir tankın sahip olduğu tüm oksijen zaten içeride sıkıştırılmıştır. Depo bitene ve yeniden doldurulması veya değiştirilmesi gerekene kadar bu tedarik yavaş yavaş azaltılır. Bu farklılık ayrıca, her cihaz türünün kullandığı dozaj yöntemlerini de vurgulamaktadır. Tüm oksijen tankları Sürekli Akışta oksijen verirler. Oksijen yoğunlaştırıcılarla, daha taşınabilir seçeneklerden bazılarının nabız dozuyla iletimi sağladığı için cihaza göre değişme eğilimi gösterir.

10 LT Oksijen Tüpü Ne Kadar Gider

 

Oksijen Tanklarının Özelliği Ve Güvenlik Tedbirleri

Oksijen tankları oksijen tükenebilirken, oksijen konsantratörü hava mevcut olduğu sürece oksijen tükenmez ve bir güç kaynağı olur. Bir oksijen konsantratörü, havanın kendisinden oksijeni ayıklar ve tedarikin sınırsız ve kolay erişilebilir olmasını sağlar. Bir oksijen deposu sızıntı yapmaya başlamış ve oksijen açısından zengin hava içeren bir atmosfer oluşmuştur. Hava oksijenle doyurulmuşsa, yangın riskini arttırır. Bu koşullar altında bir yangın ateşlediyse, oksijen kaynaklı yangınlar birçok yangın türünden daha ateşli olduğu için söndürmek daha zordur. Atım doz oksijen konsantratörleri, sızıntıların ve dolayısıyla yanıcılık endişesinin ortadan kaldırarak, ihtiyaç duyuldukça oksijen oluşturur.

Bir oksijen konsantratörü rahatlık için tasarlanmıştır. Taşınabilir bir oksijen konsantratörü 5 libreden daha hafif ağırlığa sahipken, oksijen tankları genellikle hem hacimli hem de ağırdır. Bu, bir yoğunlaştırıcı taşınabilirlik isteyenler için mükemmel bir seçim yapar.

05 Aralık 2017
18.787 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. engin dedi ki:

    Babam oksijen cihazı kullanıyor. Bir ara ne kadar gittiğini kafaya taktım. Yaptığım hesaplamalarla birlikte 9,5 – 10 saat götürdüğünü biliyorum.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.