Habaş Oksijen Tüpü

Habaş Oksijen Tüpü

Habaş Oksijen Tüpü; Ülkemizde kurumsal firmalardan olup, nerde ise 81 ilde hizmet vermekteler. Hastaneler,iş merkezleri, diyaliz merkezler, tersaneler vb… geniş servis ağları bulundurmaktadır. Habaş oksijen tüpü dolumu habaş tesislerinde yada habaş bayilerinde yapılmaktadır.

Nefesin Anahtarı, Oksijen Tüpü VE Kullanım Alanları
Oksijen, canlı varlıklar için çok önemli olan bir maddedir. İnsan vücudu ve diğer canlılar belli bir süre oksijensiz kaldıklarında yaşama şansları bulunmamaktadır. O nedenle oksijen, canlı varlıklar için olmazsa olmaz maddelerin başında gelmektedir. Diğer canlılarda da olduğu gibi insan vücudu için insanların yaşaması için oksijen, en gerekli elementtir. Soluduğumuz havadaki oksijen, çeşitli işlemlerden geçirilerek tıbbi amaçlı kullanılabilecek duruma getirilir. Daha sonra metal tüplere doldurularak hastalın kullanımına sunulur. Tıbbi amaçlı kullanılan oksijen gazının, basınçlı bir şekilde doldurulduğu tüplere oksijen tüpü denir. Özellikle de hastanelerde, solunum rahatsızlıkları olan hastaların tedavisi için oksijen gazı özellikle kullanılmaktadır. Hastaneler de hastaların nefes almalarının kolaylaştırılmasında kullanıldığı gibi sanayide de oksijen tüpleri kullanılmaktadır. Sanayide, daha çok kaynak işlerinde kullanılmaktadır.

habas oksijen tupu fiyatlari
Oksijen Tedavisi ve Kullanılan Alanları
Solunumun en önemli organı, akciğerlerdir. Oksijen tedavisi, hastaların tıkanmalarını engeller ve rahat nefes almalarına yardımcı olur. Hastanelerde daha çok koah hastalarında oksijen tedavisi uygulanmaktadır. Canlıların yaşam kaynaklarını ilk sırasında oksijen yer almaktadır, diğerleri ise su ve gıdalardan alınan karbonhidratlardır. Oksijen tüpleri içinde yüksek basınç olduğu için direkt olarak kullanılmaz. Oksijen gazını hastada kullanmak için manometreye ihtiyaç vardır. Manometreler alüminyum veya çelikten üretilmektedir. Manometreden çıkan oksijen gazı, oksijen su kabından geçer ve nemlendirilir, daha sonra hastaya oksijen maskesi yardımıyla verilir.

Oksijen Daha Çok Koah Hastaları İçin Kullanılır
Koah hastalığı nedir diye açıklayacak olursak; Koah bir akciğer hastalığıdır. Zararlı madde ve gazların, uzun süreli solunması sonucu akciğerlerde oluşan, kronik bir hastalıktır. Öksürük ve balgam çıkarma, nefes darlığı ve hışıltılı solunum koah hastalığının varlığını belirten etkenlerdendir. Öksürük, balgam çıkarma ve nefes darlığı gibi şikâyetlerle, hastaneye başvuran hastalarda solunum fonksiyon testleri yapılarak koah hastalığı olup olmadığı tespit edilir. Sonrasında da hastanın rahat nefes alabilmesi için oksijen tedavisine başlanır. Koah hastalığına neden olan etkenler, sigara, alkol, meslek, hava kirliliği, solunum yolu enfeksiyonları gibi etkenlerdir. Önemli bir konu da oksijen tüpü kullanmakta, dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Bunlar, makine yağı, petrol ürünleri ve yağlı sabunlarla tüpe yaklaşmamak veya temas etmemektir.

22 Haziran 2019
3.193 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.