HASTA YATAĞI (MY 3000) Abs – 4 Motor – Trendenburg

 

Hasta Yatakları İstanbul; Asansörlü, 4 motorlu ve trendelenburg özellikleri ile ön plana çıkan hasta yatağımız, hastaların bir çok ihtiyacını karşılamak ve için dizany edilmiştir. İstanbul geneline satış ve kiralama yapmaktayız. Aynı gün 1 ile 3 saat içinde kurulum yapan uzman ekimiz siz değerli müşterileremizin ihtiyaçları yönünde hareket etmekteyiz.

Motor hareket biçimleri;

 1. Motor hastamızı oturur vaziyete getirmektedir.
 2.  Motor hastamızın ayak kısmını ters ʌ şeklinde kaldırarak ayakların yukarıya kaldırılması ayak kan dolaşımını hızlandırması.
 3. Motor asansör görevi görmekte olup, karyolanın yerden yüksekliğini ayarlar.
 4. Motor trendelenburg yapar, hastamız sırt üstü yatarken “baş ve ayak kısmı oynamadan” baş kısmı yukarı, ayak kısmı aşağı ayağa kalkar gibi, veya tam tersi olan ayak kısmı yukarı baş kısmı aşağıya getirmek, ayak ve bacakta kan dolaşımını hızlandırır, aşağıda kalan kan karaciğer doğru akışı hızlandırır.

Teknik Özellikler;

 1. Hastanelerin vazgeçilmez ürünü olan full abs 4 motorlu asansörlü hasta yatağı ev tipi hasta yatakları arasından en kuvvetli, en uzun dayanıklı olan hasta yatağıdır. Özellikle fizik tedavi hastalarının kullanması gerek bu ürün evde bakım için en üst düzey kolaylığı sağlar. Hastanın ihtiyaç duyduğu hareketlere cevap veren karyolamızdır.
 2. Sessiz ve 6000 newton gücünde dört adet piston motoru bulunmaktadır. Birinci motor sırt bölgesini indirip kaldırmakta, ikinci motor ayak tarafını kaldırıp indirmekte ve üçüncü ve dördüncü motorlar ise hasta yatağının yükselmesini ve alçalmasını sağlamaktadır. Ayrıca trendelenburg ve ters trendelenburg yani yarım koltuk pozisyonu da almaktadır. Tüm bu işlemleri kablolu hasta yatağı kumandası ile yapabilmektesiniz. 180 kiloya kadar güvenli taşıma kapasitesi sunmaktadır.
 3. Hasta yatağının kasası elektrostatik toz boya ile boyanmıştır ve kararma veya paslanma yapmaz. Ayrıca üst düzeyi delikli saç sistemi ile kaplanarak hem yatak terlemesinin azaltılması hem de havalandırma imkânı sağlamıştır. Kullanılan 360 derece dönebilen, 4 ayrı kilitli medikal plastik 125’lik tekerler sayesinde hasta yatağının sabitlenmesi veya istenildiğinde tek elle hareket ettirilmesi kolaylaştırılmıştır. Hasta karyolarımızda 4 tarafına da monte edilebilen serum askı aparat’ı da mevcuttur.
 4. Full abs kaplamalı anti bakteriyel, silinebilir 4 adet korkuluk, başlık ve ayaklığı kolayca sökülüp takılabilinir. Yan korkuluklar bağımsız olarak hareket edebilir ve hastanın yataktan inme binme hareketlerine destek olmaktadır. Daha çok hareketli hastaların tercih ettiği bu hasta yatağının korkulukları el ile dışardan ayrı ayrı açılıp kapanmaktadır ve amortisörler sayesinde rahatça kullanılmaktadır. Açılan korkuluklar hasta yatağının altına inerek yataktan inme binme hareketlerine engel olmaz.
 5. Hasta yatağı üzerindeki hasta yataklarımız/şilteler sıvı geçirmez kılıflı 95*195 ölçüsünde 12 cm yüksekliğinde ve 23 danst’e sertliktedir. Alternatif olarak aynı ölçülerde visco karışımlı hasta 14 cm yüksekliğinde yataklarımız da mevcuttur.

Hasta karyolası/kasa dış ölçüsü                                                                         Yatak (sünger) iç ölçüsü

En: 105 cm                                                                                                                      En: 95 cm
Boy: 205 cm                                                                                                                   Boy: 195 cm
Yükseklik: 41 cm                                                                                                          Yükseklik: 12 cm
Sırt kaldırma açısı: 87°
Ayak kaldırma açısı: 45°
Yükseklik(yataksız): 41 cm ile 83 cm arası
Trendelenburg açısı: 0-15

27 Ekim 2017
3.868 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

 1. melisa dedi ki:

  Bacağı kırık ,ağır bir hastamız için kiraladık rahat ve kullanışlıydı teşekkürler

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.