Manometre

 

Oksijen Tüpü Regülatörü; Oksijen tüpü saati, oksijen terapi cihazı veya diğer ismi ile oksijen tüpü manometresi, ürünümüz ülkemizde 4 veya 5 ayrı isim ile bilinmektedir. Firmamızdan satın alabilir yada oksijen tüpü ile birlikte kiralama yapabilirsiniz, Manometre satışı yapan My Ticaret sizlere en uygun fiyat ve en kaliteli oksijen regülatörü sunmaktadır.

Oksijen Terapi Cihazı  Satışı ve Kiralaması Yapmaktayız.

 

Oksijen Nerelerde Kullanılır?

Oksijen, Dünya’nın atmosferinde bol miktarda bulunan renksiz, kokusuz ve tatsız bir gazdır. Hayatta kalmaya gelince önemi asla anlaşılmaz. Hepimiz oksijen içeren havayı soluyoruz. Hava oksijen içermezse, hayatta kalamayız. Ancak oksijen, bir takım önemli kullanım alanlarına da sahiptir. Tüm insanlar ve hayvanlar solunum süreci boyunca oksijen teneffüs eder. Bu oksijen, oksijeni farklı vücut bölümlerine götüren kana yayılır. Oksijen sonra yiyecek yakar ve enerji üretir. Oksijen nefes alamazsak, vücudun organları ve kasları, düzgün çalışması için gereken enerjiden çabucak tükenecekti. Solunum hastalığı olan insanlar bazen hayatta kalmak için ek oksijen alması gerekir ve oksijen burun ve ağız üzerindeki bir maske yoluyla akciğerlere oksijen tedavisi terapisi uygulanır.

Acil Yaralanmalara Acil Oksijen Tankları ve Kullanım Alanları

Havada oksijen yetersizliği tehlikesi bulunan birçok yerde oksijen tankları şeklinde acil oksijen kaynakları sağlanır. Örneğin, uçaklarda, acil oksijen her zaman mevcuttur, çünkü yüksek rakımlarda oksijen seviyesi çok düşük değerlere düşer. Benzer şekilde, denizaltılarda, acil oksijen setlerinin bulunması şarttır.

Karbon monoksit ve karbon dioksit tehlikeli gazlardır ve vücuttaki yüksek seviyeleri hasara neden olabilir. Vücuttaki bu gazların yüksek seviyeleri ölümcül zehirlenmelere neden olabilir. Zehirlenme şüphesi varsa, saf oksijen tedavide kullanılır.

Oksijen yanmaya yardımcı olduğundan, roketler için yaygın olarak kullanılan yakıtlar bir oksitleyici ile karıştırılır. Bir oksitleyici yakıtın kendisi değil, petrol gibi gerçek yakıtın daha hızlı yanmasına yardımcı olur.

 

 

 • Oksijen, bir oksijen fırını içinde demirin çeliğe dönüştürülmesinde kullanılır. Oksijen gazı bir meme vasıtasıyla yüksek sıcaklıkta bir fırına verilir. Gaz ocağın içindeki erimiş demirle etkileşime girer ve farklı bileşenlerini oksitleyerek onu çeliğe dönüştürür.

 

 • Atıksulardaki sorunlardan biri oksijen yetersizliğidir. Çözünmüş oksijen suda özellikle suda yaşayan organizmalar için önemlidir. Bu nedenle, atık su arıtımının bir parçası olarak oksijen suya katılır.
 • Oksijen bakterileri öldürmede etkilidir ve bu nedenle vücudu zararlı bakterilerden temizlemek için yaygın olarak kullanılır. Genel olarak, derin nefes alma vücuttaki oksijen miktarını arttırır. Bazı durumlarda, terapötik amaçlı olarak sıvı oksijen de kullanabilir.

 

 • Metalleri kesmek için oksijen kullanılır. Oksijen sadece yanmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çok reaktif bir gazdır. Bu iki özellik, oksidasyon süreci boyunca metalleri yüksek sıcaklıklarda kesmek için etkili bir araç haline getirir.

 

Ozon adı verilen özel bir formdaki oksijenin kanser hücrelerini öldürebileceği bilinmektedir. Ozonun havada bulunan oksijendeki ikisi yerine üç oksijen atomu vardır. Günümüzde güzellik sektörü de oksijenden yararlanmakta. Ozon adı verilen özel formdaki oksijenin cilt yenilenmelerinde ve kırışık gidermede kullanıldığı biliniyor.

 

Yüksek Akış Oksijen Tedavisi (HFOT)

Yüksek akışlı oksijen terapisi, hastanede sıklıkla basınçlı hava ve nemlendirme ile birlikte oksijenin, oksijen tedavisinde geleneksel olarak verilen akış hızından daha yüksek bir oranda bir hastaya gönderilen solunum desteğinin bir formudur. Yüksek akışlı oksijen tedavisi genellikle bir duvar prizine, bir nemlendiriciye, ısıtılmış boruya ve burun kanülüne bağlı bir blender kullanılarak sağlanmaktadır. Yüksek akış oksijen tedavisi solunum işini azaltır. Bu sıcak, nemlendirilmiş sabit akış gaz alışverişini geliştirir ve nefes alma işini azaltır. Hızlı terapidir.

 

Akut Solunum Yetmezliğinde Yüksek Akışlı Oksijen Tedavisi

Yüksek akışlı oksijen tedavisi, hastane sisteminde akut solunum yetmezliği olan (yani, hipoksemik solunum yetmezliği) hastalarda sıklıkla kullanılır. Hastalar genellikle yoğun bakımda veya yüksek bağımlılık servislerinde olup solunumu stabilize etmek ve kan gazlarını kontrol etmek için solunum yardımına ihtiyaç duymaktadır.

 

 

Kronik Şartlarda Yüksek Akışlı Oksijen Tedavisi

Nemlendirilmiş yüksek akışlı oksijen tedavisi, KOAH, bronşektazi, son aşama kanseri ve entübasyon yapılmayan hastalarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Yüksek akışlı oksijen tedavisinin amacı şöyledir:

 • Anatomik burunda ölü boşluğun çoğunu ortadan kaldırır.
 • Burun boşluğunda yüksek FiO2’ye sahip bir rezervuar oluşturun.
 • Gaz alışverişi geliştirin
 • Solunum işini önemli ölçüde azaltın
 • Yüksek akış oksijen tedavisinin (nemlendirme ile) diğer olumlu etkileri
 • Nemlendirilmiş (ısıtılmış) gaz kullanımı, mukusu daha akışkan tutar ve hava yolu iyileşmesini sağlar
 • Azaltılmış solunum sayısı, daha az nefes darlığı ve ağız kuruluğu ve genel konforu arttırır.
 • Kurulum kolaylığı vardır ve oksijen maskesinden daha kolay burun kanülüne sığdırılır.
 • Düşük hasta uyumluluğu gereksinimi (sedasyon mümkündür ancak gerekli değildir)
 • Hastalar çok rahat olduğunu ve iletişim kurmalarını sağladığını söylemekteler.

Yüksek Akımlı Burun Kanül akut solunum yetmezliği olan erişkin hastalar için yüksek akışlı oksijen tedavisi sağlar. Sürekli oksijen tedavisi için maksimum 60 L / dk akışa kadar tasarlanmıştır. Yüksek Akımlı Burun Kanül, hastane / klinik ortamda tek kişilik kullanım için (maksimum yedi gün) içindir. Yüksek akış oksijen tedavisi gerektiren tüm hastalara üstün konfor ve kullanım kolaylığı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

29 Ekim 2017
6.267 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

 1. kerem dedi ki:

  Ümraniyeye kiralama hizmeti istedik hızlı gerdi dönüş aldık ve istediğimiz hizmet sağlandı

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.