Oksijen Cihazı Hikoneb Kiralama

 

Oksijen Cihazı Hikoneb Kiralama; Yerli Üürndür olup kullanışlı ve ideal bir cihazdır. Amerikan ve Alman markalarına göre çok daha ekonomik fiyat ile kiralık oksijen cihazı elde imkanı sağlamaktadır bu markamız. Vücuttaki oksijen oranı düştüğünde oksijen cihazları bu düşüş yaşanan oksijen miktarını telefi etmeye yaramaktadır. Kiralık oksijen cihazı için bizleri arayınız. Oksijen cihazı kiralamanın en ekonomik yolu My Ticaretten kiralama yapmanızdır. Sizlere ülkemizde üretilen hikoneb marka modeli tavsiye ediyoruz.

 

Oksijen Cihazı Kiralama, Kiralık Oksijen Cihazı, Oksijen Cihazı Kiralama Fiyatları, Kiralık Oksijen Cihazları, Kiralık Oksijen Konsantratörü.

 

Oksijen Tüpü ve Oksijen Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Atmosferdeki hava yaklaşık %21 oranında oksijen gazı içermektedir. Tüm canlılarda hayatlarına bu oksijen gazı sayesinde devam etmektedir. Normal şartlarda sağlıklı bir birey için havadaki oksijen miktarı yeterli olmaktadır. Fakat akciğer hastalıkları vs. gibi solunumsal rahatsızlığı olanlar için havadaki oksijen gazı yeterli olmadığı için ekstradan oksijen desteği verilmektedir. Solunumsal rahatsızlığı olanlar için 2 farklı türde medikal ürün bulunmaktadır. Bunlardan birincisi oksijen tüpü ikincisi de ise oksijen cihazlarıdır.

 

Oksijen Tüpü Nedir. Özellikleri Nelerdir?

Oksijen tüpleri akciğer vs. gibi solunumsal rahatsızlıkları olan kişilere ekstra oksijen desteği vermek için üretilen medikal ürünlerdir. Bu ürünler alüminyum ve çelikten olmak üzere farklı şekil ve kapasitelerde üretiliyor..   Yaklaşık 10 litre kapasiteye kadar olan bu tüpleri tek kişi rahatlıkla taşıyabilir. Fakat 10 litreden fazla kapasiteye sahip olan tüpleri bir kişinin taşıması imkânsızdır. Taşınabilen oksijen tüpleri hastanelerin acil ünitelerinde, hastaların evlerinde ve ambulanslarda kullanılmaktadır.  Birde hastanelerde merkezi oksijen sistemi bulunmaktadır.  Döşenen tesisat sayesinde hastanedeki her hastaya oksijen gazı ulaştırılmaktadır. Bu oksijen gazı hastanenin kapasitesine göre oksijen tanklarında ya da 20-30-40 ya da 50 tireye kadar varan çok sayıdaki oksijen tüplerinde depolanmaktadır.

 

Oksijen Tüpleri ve Oksijen Cihazları Nasıl Kullanılır?

Oksijen tüpleri yüksek basınç içermektedir. Bu yüzden oksijen tüplerinin kullanmak için kullanmadan önce basıncı olabildiğince düşürülmelidir. Basıncı düşürmek içinde tüp manometresi kullanılır. Çelik ya da alüminyum oksijen tüplerinin başlıklarına göre manometreler bulunmaktadır. Alüminyum olanları daha hafif olduğu için pim girişli manometreler kullanılmalıdır. Pink girişli olanlar standart türlerine göre daha hafiftir. Eğer oksijen tüpleri direkt kullanılacaksa en fazla akışı bir dakikada 2 litre olması gerekir. Bu şekil kullanımlarda kanda karbondioksit birikmemektedir. Aksi takdirde kanda paresiyle karbondioksit basıncı yükselerek asidoz durumu oluşturur.  Bu durumda vücudun Ph değeri ise asidik hale dönüşmesine neden olmaktadır. Kandaki biriken karbondioksiti dışarı atılabilmek için hasta hızlı hızlı nefes alıp vermeye başlar. Hastanın bu sorunun yaşamaması için oksijen tüpünün maksimum bir dakikada 2 litreden daha fazla kullanmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Oksijen cihazları ise basınçları düşüktür.

28 Ekim 2017
7.472 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Gülten dedi ki:

  Kiralamak istiyoruz fiyat nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, şehir içinde kullanılmak isteyen müşterilerimize “İstanbul geneli” kiralama yapıyoruz. Fiyat bilgisini buradan yazamıyoruz malesef. İyi günler dileriz

 2. basri dedi ki:

  Genelde Amerikan malını herkes öneriyor ama kuzenimin kayınpederi koah hastası ve onlarda da oksijen cihazı var. Yerli malı ve sorunsuz çalışıyor.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.