Oksijen Konsantratörü AirSep

Oksijen Konsantratörü Airsep SetAirsep Oksijen Konsantratörü

 

 

 

 

 

 

 

Oksijen Konsantratörü Airsep Visionaire; ABD modelleri arasında en iyi ve en kalitelisi olan Airsep visionaire oksijen konsantratörü 13.6 kg ağırlığı ile oldukça idealdir. Ses seviyesi 40 dBA olup, oldukça sessiz bir cihazdır. Yılda bir kez bakım gerektirir, Dünya da en fazla kullanılan ve bilinen küresel bir markadır. Yüksek performans ile ön plana çıkmaktadır.

Airsep Oksijen Cihazı

Airsep Oksijen Cihazı

Kısa Bilgi;

Visionaire oksijen konsantratörü Dünya genelinde “Küresel” markadır Airsep firması tarafından üretilmektedir.

Piyasada bulunan ev tipi oksijen cihazlarının içinde an hafifi “13.6 kg.” ve en sessiz olanıdır. “40 dbA”

Elektrik gereksinimi en az olan ev tipi oksijen cihazlarından birisidir “290 watt”

Her gün sürekli kullanıma uygundur. 24 saatte 2 saat dinlendirmeniz tavsiye edilmektedir.

Yüksek performansı, kolay kullanım ve bakımı ile son derece güvenilir bir cihazdır. Yılda bir bakım gerektirir.

Tekerlekleri ve üstte bulunan tutma kolu sayesinde kolayca hareket ettirilebilmektedir. Kilosu düşük olması bir avantajdır.

Yüksek / düşük basınç, elektrik kesintisi, sıcaklık ve düşük oksijen konsantrasyonu “opsiyonel” alarmı bulunmaktadır.

Standard olarak 1-5 L/dk oksijen çıkışı bulunmaktadır. Saflık derecesi oldukça iyidir.

Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen oksijen sensörü ile düşük oksijen konsantrasyonunda alarm verebilme özelliği bulunmaktadır.

 

Teknik Bilgi:

Ölçüler: 52.8 x 35.8 x 29.2 cm.

Airsep Visionaire Oksijen Cihazı

Airsep Visionaire Oksijen Cihazı

Ağırlık: 13.6 kg

Güç gereksinimi: 220-240 V / 50-60 Hz

Elektrik tüketimi: 290 Watt

Oksijen konsantrasyonu: 1-5 LPM at 95% +5.5/-3%

Gürültü seviyesi: 40 dBA

 

 

Oksijen Konsantratörü Ne İşe Yarar

Oksijen konsantratörü, nefes almakta güçlük çeken, solunum güçlüğü yaşayan, vücuda yeterli oksijeni alamayan hastalar için oksijen üretimi sağlayan bir cihazdır. Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler elek ve filtrelerden geçirerek vücuda gerekli sağlıklı oksijeni üretmektedir. Daha çok sürekli solunum cihazına bağlı yaşmak zorunda olan akciğer hastalarında kullanılan cihaz bu hastalar için hayati öneme sahiptir. Akciğer hastalarında vücuda oksijen sağlayan akciğerler hasta olduğundan vücut oksijensiz kalacaktır. Vücut yeterli oksijeni alamadığına diğer organlar ve tüm vücut zarar görmeye başlayacaktır. Akciğer hastalarında dışarıdan oksijen desteği yapılmazsa kısa sürede ölüm gerçekleşir. Hastanın gün içerisinde oksijen desteği alması hem hastanın hayat standardını yükseltirken hem de daha uzun yaşayabilmesine olanak sağlamaktadır. Oksijen konsantratörü akciğer hastalarına sürekli sağlıklı oksijen desteği sağlayarak hastanın daha rahat yaşamasına olanak sağlamaktadır.

Airsep Oksijen Cihazları

Airsep Oksijen Cihazları

Oksijen Konsantratörünün Akciğer Hastalarında Kullanımı

Akciğer hastaları özellikle hastalığın ileri aşamalarında sürekli oksijen desteğine ihtiyacı olan hastalardır. Zira akciğerler görevini yapamadığından vücuda gerekli oksijen dışarıdan hastaya verilerek hastanın daha rahat ve uzun yaşayabilmesi sağlanır. Akciğer hastaları hastane ortamında oksijen tüpü ile dışarıdan oksijen desteği alırken oksijen tüpünün evde kullanımı çok zor olduğundan oksijen konsantratörü kullanımı uygun görülmektedir. Oksijen konsantratörü bir çanta büyüklüğünde taşıması kolay ve pratik bir cihaz olduğundan akciğer hastalarının gün içerisinde sürekli oksijen desteği alabilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Akciğer Hastalarında Oksijen İhtiyacı

Akciğerler vücuda oksijen sağlayan organlardır. Hastalandığında ise artık vücuda gerekli oksijen ulaşamamaktadır. Bu nedenle akciğer hastalarının yaşam desteği dışarıdan oksijen alımı olmaktadır. Oksijen konsantratörü akciğer hastalarının bu oksijen desteğini en kolay şekilde sağlayabilen bir cihazdır. Oksijen konsantratöründe sağlıklı hale getirilen oksijen; oksijen maskesi, kanülü ya da kateteri ile hastaya verilmektedir. Oksijen maskesi hastanın rahat hareketini kısıtladığından çok fazla tercih edilmez. Oksijen kanülü buruna takılan yumuşak zarar vermeyen bir hortum aracılığıyla oksijenin hastaya ulaşmasını sağlar. 15 metreye kadar uzun hortum takılabilir. Böylece hasta rahat yemek yiyip konuşabilir ve hareket edebilir. Oksijen konsantratörü akciğer hastalarının hayatını kolaylaştırmaktadır.

 

Oksijen Konsantratörü İle Nefes Almanın Önemi ve Yararı

Her canlının yaşayabilmesi için oksijene ihtiyacı vardır. Nefes ile alınan hava içerisinde bulunan oksijen, renksiz, kokusuz, tatsız bir gazdır. İnsan vücudu için gerekli olan oksijen alınamadığında hastalıklar başlar ve bir süre sonra ölüm gerçekleşir. Vücudun oksijen ihtiyacını karşılayan akciğerler görevini yapamadığında insan yaşamı tehlikeye girer. Bu nedenle Koah hastaları gibi nefes alamayan akciğer hastalarında dışarıdan oksijen desteği gerekir. Hastane ortamında en çok oksijen tüpü kullanılırken sürekli oksijen desteği gereken hastalarda oksijen konsantratörü tavsiye edilir. Çünkü oksijen tüpünün ev ortamında kullanımı oldukça zahmetli ve masraflıdır. Oysa oksijen konsantratörü hastaya gerekli sağlıklı oksijeni üreten bir makinedir. Kullanımı kolay ve pratiktir. Üstelik bir kez alınıp sürekli üretim yapabildiğinden ekonomiktir. Devamlı oksijen takviyesine ihtiyacı olan hastalar için çok uygundur.

Oksijen Konsantratörü Airsep Set

Oksijen Konsantratörü Airsep Set

Koah Hastalarında Oksijen Konsantratörünün Önemi

Koah hastalığı, özellikle sigara dumanı ve diğer zehirli gazlara uzun süre maruz kalınması sonucu oluşan bir akciğer hastalığıdır. Geri dönüşü olmayan ve sürekli ilerleyen bu hastalığın tedavisi dışarıdan oksijen desteği alınmasıdır. Uzman doktorlar Koah hastalarının uyku ve günlük yaşamlarında 15 ile 18 saat arasında oksijene bağlı kalmaları gerektiğini söylemektedir.  Koah hastaları sürekli hastane ortamında kalıp oksijen tüpüne bağlı yaşayamayacağından ev ortamında oksijen konsantratörü ile gerekli oksijen takviyesini almaları önerilir. Koah hastalarının ne kadar çok oksijene bağlı kalırsa o kadar uzun yaşayabileceğini söyleyen uzmanlar, oksijen desteği olmazsa hastanın yüksek tansiyon, kalp yetmezliği gibi riskleri yaşayabileceğini ve sonunsa ölüm tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu söylemektedir.

 

Oksijen Konsantratörü Koah Hastalarında Nasıl Kullanılır

Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler eleklerden geçirip temizler ve nemlendirir. Böylece Koah hastalarına gerekli olan sağlıklı oksijeni üretir. Hastaya burun kanülü ile bu oksijen iletilir. Burun kanülü oksijen maskesine oranla daha rahat kullanılabilen hastaya konuşma, yemek yeme, öksürme ve hareket edebilme olanağı sunduğundan daha çok tercih edilmektedir. Oksijen konsantratörü ile koah hastaları daha rahat uyuyup, gün içinde daha rahat zaman geçirebilmektedir. Koah hastaları için oksijen konsantratörü yaşam kaynağıdır olarak kullanılıyor.

 

30 Ekim 2017
4.312 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. hayati dedi ki:

    Kiralama gerçekleştirdik ve beklediğimiz kalitede,fiyatta oldu.Ataşehir bölgesindeyiz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.