Oksijen Konsantratörü Ever Flo

 

EverFlo Oksijen Konsantratörü; Firmamız 3-4 marka oksijen konsantratörü satmakta olup Amerikan ürünü olan ever flo marka oksijen makinasınıda satmaktadır. Oldukça kullanış bir oksijen cihazı olup, şu ana bir şikayet gelmemiştir, everflo kullanışlı ve sessiz bir ürün olması yanı sıra oldukça hafiftir “akranlarına göre” bizim tavsiyemiz ekonomik durunuz iyi ise hiç düşünmeden EverFlo alın.

En Ekonomik Fiyatlarla Karşınızdayız.

 

Teknik Bilgi;

EverFlo Oksijen Konsantratörü (OPI – O2 alarmlı)
“Yüksek Güvenilirlik, Düşük Maliyet”
EverFlo Oksijen Konsantratörü Dakikada 5 litre oksijen akışı sağlayan EverFlo Oksijen Konsantratörü sadece 14 kilogramdır. Üstelik gürültü seviyesi (43DBA) oldukça düşüktür. EverFlo kullanıcılarının, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık filtre değişimi için para harcamasına gerek yoktur. EverFlo’yu tercih ettiğinizde, en erken iki yılda bir değiştirilen filtresi ile cihazı kullanırken tasarruf edersiniz. Ayrıca cihazınızın 3 yıl garantisi de bulunmaktadır. Cihazınızı alırken, düşük bir ücret ödeyerek, garanti süresini 5 yıla çıkartabilirsiniz.

Çevre Dostu: EverFlo sizi, bir çok üreticinin bahsetmediği bir masraftan daha kurtarıyor. Konsantratörünüzü kullanırken enerji tasarrufu yapıyorsunuz. Çünkü EerFlo’nun elektrik tüketimi piyasada bulunan bir çok cihazın yarısı kadardır.

OPI sensörü ile, oksijen akışında ve kalitesinde düşme olması durumunda alarm verme özelliği vardır. Bu sensör sayesinde cihazınızın yeterli oksijen üretip üretmediğini anlayabilirsiniz. Piyasadaki bir çok düşük model cihazlarda OPI sensörü bulunmadığından, bu cihazları kullanan hastalar cihazlarının oksijen üretip üretmediğini anlayamazlar. Bu nedenle, tedavinizin doğru şekilde uygulanabilmesi ve size fayda sağlamasını istiyorsanız OPI sensörlü oksijen konsantratörlerini tercih ediniz.

Yeni model Thomas kompresörü ile 25. 000 saatin üzerinde beklenen bir çalışma performansına sahiptir. Teknik dizaynının basitliği sayesinde kolay bakım imkanı sağlar. Piyasada bulunan konsantratörlere göre daha az parçadan üretildiğinden daha güvenilir ve teknik bakım ihtiyacı daha azdır. Yerel olarak temin edebileceğiniz her türlü nemlendirici kabını EverFlo ile kullanabilirsiniz. Cihazın arka tarafında bulunan bir bölüme, cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda oksijen kanülünü yerleştirebilirsiniz.

Oksijen Konsantratörü Nasıl Kullanılır?

Talimat; Oksijen konsatratörünüzü çalıştırmadan önce daima oksijen makinasının arkasında bulunan hava filtresinin temiz olup olmadığını kontrol ediniz. Kullanacağınız yedek parçaları (oksijen maskesi, nazal kanül vs.) konsantratörler üzerindeki gerekli kısımlara takınız. Cihazın elektrik kablosunu oksijen makinası “off’’ konumunda iken prize takınız. Oksijen makinasını evde genellikle bulunduğunuz odadaki prizin yanına koyunuz.
Cihazınızı çoklu prize takmayınız. Doğrudan duvar prize takınız. Çalıştırma düğmesini “on’’ konumuna getiriniz. (cihaz ilk çalıştığında güç ışığı yanar, alarm ışığı, servis ışığı ve ses sinyali kısa bir süre için alarm verir.)
Oksijen konsantratörünüz’den tam verim alabilmek için 20 dk. kullanmadan çalıştırınız. Flow metreyi saat yönünde çevirdiğinizde oksijen akışı düşer, saat yönünün tersine çevirdiğinizde oksijen akışı artar, rakamsal değerlerden anlaşılır. Flow metredeki topun hekiminizin belirlediği seviyede “Genlelde 2.5 ile 3 arası olur” olup olmadığını kontrol ediniz. Fonksiyonların ayarları doğru bir şekilde yapıldıktan sonra oksijen maskesini yada nazal kanülü hastaya veya ihtiyac sahibine takınız ve oksijen akışını kontrol ediniz.

Oksijen Konsatratörü
Uzun zamanlı oksijen tedavisi (USOT) kronik obstruktif akciğer hastalıklarının (solunum) tedavisinde önemli yer edinmektedir.

Gaye: Uzun süreli oksijen tedavisi verilen 500 hastanın özelliklerinin retrospektif olarak araştırılması Çalışmanın yapıldığı yer, Atatürk göğüs hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi-Ankara.
Sonuçlar bulgular, çalışmaya alınan hastalardan 411’i erkek (82%) olup, ortalama yaş, erkeklerde 58 ± 11 ve kadınlarda ise 60 ± 13 idi. Hastaların 431’i KOAH ve/veya korpulmonale, 45’i tüberküloz sekeli, 36’sı bronşektazi, 26’sı akciğer kanseri, 20’si diffüz interstisial fıbrozis, 8’i destroid akciğer, 7’si kifoskolyozdu.
Bütün hastaların arterial kan gazları, hematokrit değerleri, akciğer grafıler ve hastanede kalma zaman, süreleri değerlendirilmiştir. Sıklık sırasına göre reçete edilen oksijen sistemleri, oksijen konsantratörü, oksijen cihazlarıda diyebiliriz (%53), oksijen tüpü (%45.2), likid oksijen (%1.8) olarak belirlendi.
Elde edilen sonuçlar; Uzun süreli oksijen tedavisi verilen 500 hastada %90.2 oranında American Thorasic Society ve European Thorasic Society nin LTOT kriterlerine uyulduğu saptandı.

 

Yüksek Akış Oksijen Tedavisi (HFOT)

Yüksek akışlı oksijen terapisi, hastanede sıklıkla basınçlı hava ve nemlendirme ile birlikte oksijenin, oksijen tedavisinde geleneksel olarak verilen akış hızından daha yüksek bir oranda bir hastaya gönderilen solunum desteğinin bir formudur. Yüksek akışlı oksijen tedavisi genellikle bir duvar prizine, bir nemlendiriciye, ısıtılmış boruya ve burun kanülüne bağlı bir blender kullanılarak sağlanmaktadır. Yüksek akış oksijen tedavisi solunum işini azaltır. Bu sıcak, nemlendirilmiş sabit akış gaz alışverişini geliştirir ve nefes alma işini azaltır. Hızlı terapidir.

 

Akut Solunum Yetmezliğinde Yüksek Akışlı Oksijen Tedavisi

Yüksek akışlı oksijen tedavisi, hastane sisteminde akut solunum yetmezliği olan (yani, hipoksemik solunum yetmezliği) hastalarda sıklıkla kullanılır. Hastalar genellikle yoğun bakımda veya yüksek bağımlılık servislerinde olup solunumu stabilize etmek ve kan gazlarını kontrol etmek için solunum yardımına ihtiyaç duymaktadır.

 

Kronik Şartlarda Yüksek Akışlı Oksijen Tedavisi

Nemlendirilmiş yüksek akışlı oksijen tedavisi, KOAH, bronşektazi, son aşama kanseri ve entübasyon yapılmayan hastalarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Yüksek akışlı oksijen tedavisinin amacı şöyledir:

 • Anatomik burunda ölü boşluğun çoğunu ortadan kaldırır.
 • Burun boşluğunda yüksek FiO2’ye sahip bir rezervuar oluşturun.
 • Gaz alışverişi geliştirin
 • Solunum işini önemli ölçüde azaltın
 • Yüksek akış oksijen tedavisinin (nemlendirme ile) diğer olumlu etkileri
 • Nemlendirilmiş (ısıtılmış) gaz kullanımı, mukusu daha akışkan tutar ve hava yolu iyileşmesini sağlar
 • Azaltılmış solunum sayısı, daha az nefes darlığı ve ağız kuruluğu ve genel konforu arttırır.
 • Kurulum kolaylığı vardır ve oksijen maskesinden daha kolay burun kanülüne sığdırılır.
 • Düşük hasta uyumluluğu gereksinimi (sedasyon mümkündür ancak gerekli değildir)
 • Hastalar çok rahat olduğunu ve iletişim kurmalarını sağladığını söylemekteler.

Yüksek Akımlı Burun Kanül akut solunum yetmezliği olan erişkin hastalar için yüksek akışlı oksijen tedavisi sağlar. Sürekli oksijen tedavisi için maksimum 60 L / dk akışa kadar tasarlanmıştır. Yüksek Akımlı Burun Kanül, hastane / klinik ortamda tek kişilik kullanım için (maksimum yedi gün) içindir. Yüksek akış oksijen tedavisi gerektiren tüm hastalara üstün konfor ve kullanım kolaylığı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

30 Ekim 2017
5.691 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Hasan dedi ki:

  Bavul gibi, kolay taşınabilen harika bir oksijen cihazı. Bizde bu modeli kullaniyor ve bize çok büyük kolaylık sağlıyor

 2. ahmet dedi ki:

  Ekonomik fiyata yüksek kalitede,beklentimizi karşılayan bir ürün. Boyut açısından da çok işimizi oldukça kolaylaştırdı

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.