Oksijen Tüpü Kadıköy

Oksijen Tüpü Kadıköy

Oksijen Tüpü Kadıköy; Hızlı ve güvenilir bir şekilde oksijen tüpü kadıköy bölgesine servis ve dolumunu yapmaktayız. Oksijen tüpü ihtiyacı olan Kadıköy halkının hızlı bir şekilde ihtiyacını karşılayan firmamız sizlere en iyi hizmeti vermek için çaba sarf etmektedir. Profesyonel olarak hizmet veren firmamız sizlerin beğenisini kazanmaya başarmıştır. Oksijen tüpü Kadıköy bölgesine en hızlı ve güvenir şekilde yapan tek firmadır.

 

Oksijen Terapisi Ve Yoga KOAH’ınıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları, solunum sisteminizi etkileyen, akciğer sağlığı sorunlarının bir varyasyonunu ifade eder. Bu akciğer hastalıkları ilerledikçe, yaşam kalitesini büyük ölçüde etkileyebilir bulacaksınız. Bir yolu, oksijen terapisi ve solunum egzersizleri ve KOAH’da uzmanlaşmış yoga terapisi gibi diğer yollarla yapabileceğiniz bu KOAH semptomlarını yönetmektir. Bir KOAH’a sahip olmak genel anlamda nefes almanın zor bir iş olduğu anlamına gelir. Sık sık değil, nefes alamamanız insanları endişelendiriyor ve korkutuyor, nefes almak daha da zorlaşıyor. Nefes darlığı hissettiğiniz sürekli bir döngü gibi hissedebilirsiniz ki nefes darlığına neden olan faaliyetlerden kaçınmanıza neden olabilir. Bu da sizi daha az faal hale getirir ve kaslarınızı zayıflar, normal günlük aktivitelerde bile sizi nefes darlığına yönlendirir ve bu da sizi duygusal olarak etkileyebilir (örneğin kaygı ve depresyona neden olabilir), böylece çevrim tekrar başlatılır. Bu döngüye iki şekilde bir son vermenin zamanı geldi. Biri solunum egzersizleri, diğeri ise solunum sisteminizi etkilemeden kasları güçlendirmek için kullanılan yoga terapisi.

 

Koah Yönetiminde Nefes Egzersizleri

İki tür solunum egzersizleri KOAH yönetiminde, yani Dudak solunumu ve diyafram (abdominal / karın) nefes almasına yardımcı olabilir. Nefes alıştırmalarına başlamadan önce rahatlamak önemlidir; omuzlarımızı gergin tutmaya meyilli oluruz, bu da egzersizi engelliyor olabilir. Rahatlamak ve omuzlarınızı indirmek önemlidir.

 

Yıpranmış Dudak Soluması

Dudak solunumu, burun yoluyla havayı solarken, dudaklarınızı sıktığınızda çok yavaş nefes almanızı gerektirir. Bu solunum sisteminizi, solunumu yavaşlatmak ve eskimiş sıkışmış havadan kurtulmak için hava yollarını daha uzun süre açık tutmak gibi çeşitli yollarla artırabilir. Aynı zamanda oksijen ve karbon dioksit değişimini geliştirirken etkinlik miktarını artırmanın yanı sıra solunumun yükünü de azaltabilir.

 

Diyaframlı Solunum

Nefes almak için kullandığınız ana kaslardan biri de diyafram. Bununla birlikte, KOAH’lı olduğunuzda, diyafram yanı sıra boynunuz, omuz ve sırt kaslarınız da en iyi şekilde çalışmaz ve havanın solunumdan uzaklaştırılması ve nefes alıp vermesine yardımcı olmaz. Nefes almak için diyaframınızı “eğitmeniz” gerekmektedir. Bununla birlikte, bu pursed dudak soluma kadar kolay değildir ve bir solunum uzmanı tarafından desteklenmelidir. Teknik, oturma veya yatma esnasında rahat kaldığında en iyi kullanılır. Omuzlarınızı rahatlatmalı, bir elinizi göğsünüzün üzerine, diğeri karnınıza koymalısınız. Burnun ile iki saniye solunurken mideniz dışa doğru göğsünüzden daha fazla hareket etmelidir. Mideniz üzerine hafifçe bastırırken yavaş yavaş püskürtülmüş dudaklardan nefes alıp vermelisiniz.

 

Koah Yoga Terapisi

KOAH yönetimi için yoga terapisi, pozları, derin nefes alma ve meditasyon nedeniyle iyi olabilir. Yoga, vücudunuzu rahatlatarak ve derin solunumu, vücudunuzu aşırı derecede etkilemeden kasları güçlendirmeye yardımcı olan egzersizlerle birleştirerek hayatınızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

09 Aralık 2017
3.308 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.