Oksijen Tüpü Kiralama

Oksijen Tüpü Kiralama

Oksijen Tüpü Kiralama; Firmamızdan oksijen tüpü kiralama hizmetini alabilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasında hizmet vermekteyiz. Oksijen tüpü ihtiyacı olanların bizleri intenet ortamında bulduktan sonra iletişime geçmesi durumunda 1 ile 3 saat aralığında oksijen tüpü kiralama yada oksijen tüpü dolumu hizmetini alabilirler. Kısa dönemli oksijen tüpü kullanacaklara bizler oksijen tüpü kiralaması yapmasını tavsiye ediyoruz. Oksijen tüpleri bizde on litre ve beş litre olarak iki ayrı model bulunmaktadır. Arayın bizleri hemen servisimizi sizlere yönlendirelim.

 

Oksijenin Önemi ve Oksijen Tüpü Çeşitleri Nelerdir?

Yeryüzünde yaşayan bütün canlıların hayat faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli ve ihtiyaç duyulan havanın beşte birini oluşturan, kokusu tadı rengi olmayan atom ağırlığı 16, yoğunluğu 1.105, atom sayısı 8, element simgesi O olan gaz oksijen olarak adlandırılmaktadır. Yanma özelliği nedeni ile kullanım alanı çok fazla olan oksijen ilk ve temel olarak insanlar tarafından solunum esnasında kullanılmaktadır. Sağlık durumu elvermeyen hasta kişiler solum sıkıntısı çekerler ise oksijen tüpü denilen aletler ile hayati faaliyetlerini gerçekleştirmektedirler. Oksijen tüplerinin 2 litre, 5 litre ve 10 litre olmak üzere ihtiyaca göre farklı kapasiteleri olan çeşitleri vardır. 5 litre kapasiteli oksijen tüpü ince ve uzun olan kullanışlı yapısı sayesinde portatiftir ve kolayca taşınması sağlanmaktadır. Oksijen terapi cihazları ve nasal klanül ile birlikte kullanılmakta olup CE normlarına uyum sağlayabilecek şekilde yapılmaktadır. 10 litre kapasiteli olan ürünler 5 litre kapasiteli olan üründen fazla kapasiteye sahip olması ile farklılık göstermektedir. Çelik malzeme ile üretimi yapılmaktadır. 2 litre olanın diğer ürünlerden farkı sadece kapasite farkıdır. Oksijen tüplerinin çeşitlerinin yanı sıra bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde taşınmasının sağlanması için yardımcı olan malzemeler oksijen tüpü arabası olarak adlandırılıp iş yeri ve evlerde kullanımı sağlanabilmektedir.

 

Oksijen Tüpü Hastanelerde Hangi Alanlarda Kullanılır?

Solunum sıkıntısı çeken hastaların özellikle acil durumlarda hastaya yapılan ilk müdahalenin yapıldığı acil servislerde oksijen tüpleri kullanılmaktadır. Hastaneye giriş yapılmadan önce çağırılan ambulans hizmetlerinde de ambulans sağlık personeli tarafından hastalara oksijen tüpü kullanılarak müdahale edilmektedir.

 

Oksijen Tüpü Kiralama

KOAH Hastalarında Oksijen Tüpü Kullanımının Önemi Nedir?

KOAH yani akciğer obstrüktif akciğer hastalığı havayollarının daraltılarak solunumun güçleştirildiği bir hastalık olduğu için belli bir aşamadan sonra solunum sağlanamadığı için oksijen tüpü olmadan nefes alınamamaktadır. Oksijen basıncının arttırılarak dokuların oksijenlenmesi ve rahat bir solunum için oksijen tüpü kullanılmaktadır. Hem klinikte hem de evde kullanılabilen oksijen tüpleri KOAH hastaları uyur iken de oksijen basınçları düşük seviyede olduğu için kullanabilirler. Oksijen tedavisi doktorun yaptığı tetkikler sonucu medikal den temin edilerek uygulanmalıdır.

22 Kasım 2017
3.851 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.