Oksijen Tüpü Maltepe

Oksijen Tüpü Maltepe

Oksijen Tüpü Maltepe; Siz arayın biz gelelim, oksijen tüpü işi yapan firmamız Maltepe ilçesine dağıtım yapmaktadır. Oksijen tüpü ihtiyacını karşılayan firmamız yedi yirmi dört saat hizmet sunmaktadır. Her daim arabileceğiniz gsm numaralarımız sizlere cevap verecektir. Oksijen tüpü Maltepe için lütfen bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Oksijen tüpü bizim işimiz.

Not; Maltepe ilçesine servisimiz kaldırılmıştır.

Bronşiyoliti Olan Bebekler İçin Yüksek Akımlı Burun Kanülü Oksijen (Tüp) Tedavisi

Bronşiolit, 24 aydan küçük bebeklerde solunum yollarının sol alt bölümünü etkileyen yaygın bir hastalıktır. Genellikle bir viral enfeksiyon neden olur ve öksürük, hızlı soluma, hırıltı dahil olmak üzere nefes darlığıyla sonuçlanır. Ayrıca zayıf beslenmeye neden olabilir. Bebeklerdeki hastaneye yatışların önemli bir nedenidir. Mevcut tedavi enfeksiyon ortadan kalkana kadar bebeklerin nefes almasını desteklemektedir. Nefes almayı destekleyen yeni bir yöntem, geleneksel kuru oksijen iletimi için maksimum olan akış hızı dakikada iki litreden daha yüksek olan burun kanülleri yoluyla harmanlanmış, ısıtılmış, nemlendirilmiş hava ve oksijeni kullanmaktadır. Bu, yüksek akışlı burun kanülü tedavisi olarak bilinir ve havayı iyileştiren yüksek hava / oksijen karışım debilerinin rahat bir şekilde verilmesini sağlar. Bu, invaziv solunum desteğine örneğin, entübasyona olan ihtiyacı azaltır ve üst solunum yolunun kurutulmasını önleyerek diğer tedavilere kıyasla klinik bir avantaja sahip olabilir. Bu gözden geçirme, bronşiyoliti olan bebeklerin tedavisinde yüksek akımlı burun kanülü tedavisinin diğer solunum desteğine kıyasla etkilerini değerlendirmiştir.

 

Oksijen Yetkinliği Araştırmaları Devam Ediyor

Bir çalışma 19 bebek hasta üzerinde i karşıladı. Yüksek akımlı burun kanülü tedavisinin bronşiyolit tedavisinde iyi tolere edildiğini gösterdi. Oksijen doygunlukları (kan oksijen seviyeleri), yüksek akışlı burun kanülleri tedavisi alan hastalarda sekizinci ve 12 saatte, bir baş kutusu yoluyla oksijen tedavisi alanlara göre daha iyi olduğu gözlendi, ancak 24 saatte gruplar arasında benzerdi, ancak bunun sebebi şu şekildedir:

 • Yüksek akışlı burun kanülü grubunda daha yüksek oksijen akış hızları.
 • İki grubun oksijen tedavisi süresi, hastanede kalış süresi ve taburcu olma süresi arasında fark olduğu net bir kanıt bulunamadı. Her iki grupta da herhangi bir olağanüstülük görülmedi.

 

Yeni Oksijen Tedavi Yöntemleri Yolda

Bebeklerde bronşiyolit tedavisinde yüksek akımlı burun kanülü tedavisinin etkinliğini belirleyen henüz yeterli kanıt yoktur. Dahil edilen çalışma, HFNC tedavisinin uygulanabilir ve iyi tolere edildiğine dair bazı göstergeler sağlamaktadır. Bebeklerde bronşiyolit tedavisinde yüksek akımlı burun kanülünün rolünü belirlemek için daha ileri araştırmalara ihtiyaç vardır. Belirlenmiş altı devam eden çalışmanın sonuçları, bu incelemelerin gelecekteki güncellemelerinde kanıtlara katkıda bulunacaktır.

18 Aralık 2017
5.990 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Cengiz dedi ki:

  Erenköy’de olmanız harika. Bizde Erenköy’deyiz ve dedem için arayışa girdik konsantratör için. Yerinize de baktım kısmetse bu hafta içi uğrarım

 2. İlhan dedi ki:

  Merhaba, Maltepe’de şubeniz mi var yoksa buraya kadar da geliyor musunuz servis için. Burada da yeriniz varsa uğramak isterim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar İlhan bey.
   Yerimiz Kadıköy Erenköy’de Maltepe ilçesine buradan gönderim yapmaktayız. İyi günler.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.