Oksijen Tüpü Manometresi

Oksijen Tüpü Manometresi

Oksijen Tüpü Manometresi; Oksijen tüpü manometresi satışı ve kiralaması yapmaktayız. Manometre kiralama hizmetini tüp ile birlikte yapmaktayız. Sadece manometre kiralama yapmıyoruz. Oksijen tüpünün kullanılabilmesi için manometre takılması lazım.

 

Oksijen Tüpü Özellikleri ve Hangi Durumlarda Kullanılır?

Oksijen tüm canlıların yaşamını sürdürmek için temel ihtiyacıdır. Havada bulunan oksijen miktarı sağlıklı bir insanın yaşamını sürdürmesi için yeterli miktardadır. Fakat bazı durumlarda oksijen yetersiz kalır ve oksijene ihtiyaç duyulur. Bu gibi durumlar için medikal oksijen tüpleri bulunuyor. Bu tüpler farklı litre ve büyüklerde üretiliyor. Tüplerin üretiminde çelik veya alüminyum kullanılıyor. Tüpler sağlık bakanlığının önerdiği şekilde üretiliyor. Rengine kadar sağlık bakanlığı onaylı oluyor. Tüplerin içine koyulan oksijen de sağlık bakanlığı sertifikası olan yerlerde doldurulmalıdır. Çünkü iki tip oksijen tüpü bulunuyor. Birincisi medikal oksijen tüpleridir. Bu tüpler sağlık sektöründe kullanılıyor. İkincisi de sanayi tipi oksijen tüpüdür. Bu sağlığa zararlıdır. Bu sebeple dikkat edilmelidir. Oksijen tüpleri güvenilir yerlerden temin edilmelidir.

 

Oksijen Tüpü Hangi Durumlarda Kullanılır?

Oksijen tüplerine sağlık sektöründe çok fazla ihtiyaç duyuluyor. İlk yardım sırasında, ameliyat sonrasında, aşırı dumana maruz kalma gibi daha birçok durumda oksijen kullanılıyor. Fakat bazı hastalıklarda, hastaların düzenli olarak oksijen alması gerekiyor. Bu hastalıklardan birisi de astım hastalarıdır. Astım hastaları çok fazla nefes darlığı yaşarlar ve oksijene ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple evlerinde oksijen tüpleri bulunur. Küçük oksijen tüpleri genellikle evde kullanımda tercih edilir. Oksijen tüplerinde evde kullanım için 10 litreye kadar olanlar ve genellikle alüminyum olanlar tercih edilir. Bunun sebebi daha hafif olurlar. 10 litrenin üzerindeki oksijen tüplerini tek kişinin taşıması imkânsızdır. Çelik oksijen tüpleri de alüminyum tüplere göre daha ağırdır. Bu sebeple evde kullanımlarda çoğunlukla alüminyum oksijen tüpleri tercih edilir.

Oksijen Tüp Manometre

Oksijen Tüpü Manometresi

Oksijen Tüpü Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oksijen tüpleri üretilirken gerekli güvenlik önlemleri alınarak üretilir. İçerisinde bulunan yüksek basınç sebebiyle kullanılırken dikkat edilmesi gerekir. Oksijen tüpleri kullanım halindeyken dik pozisyonda olmalıdır. Taşınma sırasında çok dikkatli olunmalıdır. Oksijen tüpü kullanımlarında, alınacak doza dikkat edilmelidir ve keyfi olarak oksijen kullanılmamalıdır. Çünkü fazla oksijenin de sağlığa zararları vardır. Oksijen tüpü kullanılırken direkt olarak kullanılamaz. Çelik ve alüminyum tüplere uygun başlıklar bulunuyor. Bu başlıklar sayesinde alınacak oksijen miktarı belirlenerek rahatlıkla kullanılır. Oksijen tüplerinde dolum yaptırılacağı zaman da dikkatli olunması gerekmektedir. Sağlık bakanlığı sertifikalı güvenilir yerlerde oksijen tüplerine dolum yaptırılmalıdır. Oksijen tüpü kullanımlarında bu ayrıntılara dikkat edilmelidir. Güvenilir olmayan yerlerden oksijen tüpü temin edilmemeli ve dolum yaptırılmamalıdır.

02 Ocak 2018
5.515 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. saffet dedi ki:

  Yazanın ellerine sağlık. Manometrenin de önemini anlamış olduk. Oksijen cihazı kuzenimde de var. Orada görüyordum bu manometreyi ama önemsiz bir şeymiş gibi geliyordu.

 2. melike dedi ki:

  Doktorumuzun önerisiyle oksijen tüpü almayı düşünüyorduk. Yaptığımız onca araştırmanın sonunda en iyi ve en iyi hizmeti veren firmanın My Ticaret olduğuna karar verdik. İlk telefon görüşmesinden sonra yanlış tercih yapmadığımızı hemen anladık.

 3. Emine dedi ki:

  Merhaba bizde tüp almak istiyoruz bilgi alabilir miyim

  1. admin dedi ki:

   merhabalar telefonla ararsanız bilgi veririz iyi günler

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.