Oksijen Tüpü

 

Oksijen Tüpü; Oksijen tüpü satışı, oksijen tüpü kiralaması ve oksijen tüpü dolumu yapan My ticaret sizlere aynı gün 2 ile 3 saat içinde oksijen tüpü servisi sağlamaktadır. İstanbul Anadolu yakasında, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Üsküdar, ilçelerine oksijen tüpü dağıtımı ve dolumu hizmeti vermekteyiz.

Oksijen tüpü satışında ekonomik satış yapan firmamız, oksijen tüpü ve yan ürünlerinide sizlere sağlamaktadır. Oksijen tüpü regülatörü, oksijen tüpü kanülü, oksijen tüpü arabası satışını yapmaktadır. İstediğiniz saatte arayabilirsiniz.

 

Oksijen tüpü çeşitleri;

Oksijen tüpü 10 Lt; Medikal oksijen tüplerinde en fazla tercih edilen model olan 10 lt oksijen tüpü 150 bar basınçlı olup evlerde veya iş yerlerinde en ideal olan modeldir.

Oksijen tüpü 5 Lt; Medikal oksijen tüplerinde fazlaca tercih edilmesinin nedeni 10 lt oksijen tüpüne göre çok daha küçük ve hafif olmasıdır. Daha küçük modelleri olmasına rağmen tercih edilen model 5 lt oksijen tüpü’dür. Daha küçük boyları olan 3 lt oksijen tüpü 2 lt oksijen tüplerinin tercih edilmeme nede ise içinde bulunan gazın az olması ve erken bitmesidir.

 

Oksijen Tüpü

Oksijen, çevremizdeki havada göremediğiniz, tadamayacağınız veya koklamadığınız bir gazdır. Yaşamak için herkesin oksijene ihtiyacı vardır. Havadaki oksijen miktarı daima yüzde 21’dir. Bu, kalbi ve akciğerleri normal çalışanlar için yeterlidir. Kalp veya akciğer problemleri olan bir kişi daha fazla oksijenli hava solunumundan fayda görebilir.

 

Neden Oksijen Tedavisi Görüyoruz?

Oksijen tedavisi, akciğer veya kalp rahatsızlığı gibi vücuda sunulan oksijen miktarını azaltabilecek her koşul için kullanılır. Vücudunuz etrafındaki havayı solumaktan yeterli oksijen almıyorsa, doktorunuz sizi oksijen terapisi verebilir.

Doktorunuz kandaki oksijen miktarını belirlemek için 2 testten 1’ini mutlaka isteyecektir. Arteryal blood gas (ABG) testinde, arterden, genellikle bilekten kan çekilir. Bu test, doğrudan kanınızdaki oksijen miktarını ölçer. Diğer test, nabız oksimetresidir (ok-SIM-ehtree, bazen SpO2 veya O2 Cts denir). Oksimetre adı verilen ve dolayısıyla kanınızdaki oksijen miktarını ölçen bir makineye bir sonlandırma probu bağlanır. Prob parmak ucunuza, kulak lobunuza veya alnınıza takılabilir. Dinlenirken, uyurken ve etkinlik sırasında kontrol edilmelidir.

Oksijen bir ilaçtır ve onu almanız için reçete edilmelidir. Testleriniz tamamlandıktan sonra doktorunuz oksijeni geçici olarak veya uzun süreli tedavi için reçete edebilir. Test sonuçlarınız oksijene ihtiyacınız olduğunu gösterdiğinde, sigortanız masraflarının çoğunu karşılar. Kalan maliyet genellikle kişiye fatura edilir.

Oksijen Tüpü Set Olarak Alınız

Oksijen Tüpleri ve Kullanımı

Oksijen, oksijen tüplerinde basınç altında bir gaz olarak teslim edilebilir. Bu silindirler çelik veya alüminyumdan yapılmıştır. Alüminyum silindirler çelik silindirlerden daha az ağırlığa sahiptir. Boşaldığında, silindir yalnızca evde bakım ekipmanları şirketi tarafından doldurulabilir.

 

Sıvı Oksijen

Oksijen, aynı zamanda bir sıvı oksijen sistemi yoluyla da verilebilir. Sıvı oksijen kullandığınızda gaz haline dönüşür. Bu, büyük miktarda oksijenin küçük bir kapta saklanması anlamına gelir. Taşınabilir sıvı oksijen sistemi boşaldığında, daha büyük sıvı sabit bir sistemden doldurabilirsiniz. Evde bakım şirketi, oksijen reçetenize bağlı olarak 1-2 haftada bir sabit sistemi doldurur.

 

Taşınabilir Sistemler

Taşınabilir sistemler, taşınabilir ve 10 litre ağırlığa sahip ekipman içerir. Örnekler, orta boy sıvı bidon, orta boy sıkıştırılmış silindir ve son zamanlarda taşınabilir bir oksijen konsantratörüdür.

 

Ambulatuar Sistemler

Ayakta dolaşım sistemleri, taşınabilen ve 10 kilodan daha hafif ağırlığa sahip olan ekipmanları içerir. Örnekler, küçük bir sıvı kutu veya küçük yüksek basınçlı gaz silindiridir.

 

Oksijen Verme Cihazları

Oksijen verme yolları burun (burun kanülü) içine giren bir tüp, bir maske ve bir transtracheal kateteri içerir. Oksijen birlikte temin edilebilir.

 

Oksi-gaz Uygulamalarında Gaz Tüplerini Açma-Kapatma Kuralları;

Teknik Makale

Oksi-gaz uygulamalarında basınçlı gaz tüpleri ile çalışmanın birçok tehlikesi bulunmaktadır. Tüp , basınç regülatörlerinin ve diğer gaz ekipmanlarının yanlış kullanımları sonucunda gaz sızıntıları oluşarak tüp patlamalarının meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu kazaları önleyebilmek için tüpler ve gaz ekipmanlarının doğru ve güvenli kullanımına yönelik kullanıcı eğitimleri düzenlenmeli; oksi-gaz uygulaması için doğru ekipmanlar seçilmeli ve ekipmanların devamlı kontrolleri ve bakımları yapılmalıdır.
Bu bağlamda, meydana gelebilecek olası kazaları engellemek için gaz tüplerini açma ve kapatma kurallarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gaz Tüplerini Açma Kuralı

1. Hamlaç üzerindeki yanıcı gaz ve oksijen ventilinin kapalı konumda olduğundan emin olunuz.
2. Yanıcı gaz ve oksijen regülatörleri üzerindeki basınç ayar tutamağını (1) saat yönünün tersine çevirerek gevşek konuma getiriniz.
3. Yanıcı gaz ve oksijen tüpleri üzerindeki ana ventilleri (2) yavaş yavaş ½ tur çevirerek açınız. Oksijen tüpünün ventilini tamamen açılana kadar yavaş yavaş açmaya devam ediniz.
4. Regülatör üzerindeki basınç ayar tutamağını (1) saat yönünde çevirerek yavaş yavaş sıkınız; istediğiniz çalışma basınç değerine gelince bırakınız.
Not: Tüp ventilleri takılarak ani açılıyorsa veya başka bir aletle açılıyorsa bu tüpleri kesinlikle kullanmayınız. Gaz dolum ve satış firmasına haber vererek güvenlik nedeniyle tüp ventilinin değiştirilmesi konusunda talimat veriniz.

Gaz Tüplerini Kapatma Kuralı

1. Yanıcı gaz ve oksijen tüpleri üzerindeki ventilleri (2) tam kapatınız.
2. Hamlaçtaki önce yanıcı gaz ventilini açarak regülatör ve hortum içerisindeki basınçlı yanıcı gaz boşalana kadar tahliye ediniz. Lüle ucundaki gaz akışı bitince hamlaç üzerindeki yanıcı gaz ventilini kapatınız. Bu işlem tamamlandığında yanıcı gaz regülatörü üzerindeki manometrelerin göstergeleri “0” konumuna gelmeli.
3. Hamlaç üzerindeki oksijen ventilini açarak regülatör ve hortum içerisindeki basınçlı oksijen gazı boşalana kadar tahliye ediniz. Lüle ucundaki gaz akışı bitince hamlaç üzerindeki oksijen ventilini kapatınız. Bu işlem tamamlandığında oksijen regülatörü üzerindeki manometrelerin göstergeleri “0” konumuna gelmeli.
4. Tüplere bağlı olan yanıcı gaz ve oksijen regülatörleri üzerindeki basınç ayar tutamağını (1) saat yönünün tersine çevirerek gevşek konuma getiriniz.
Not: Tüpleri açma ve kapatma kuralları Asetilen, Propan, LPG ve Doğalgaz için aynıdır.

30 Ekim 2017
9.508 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM

 1. batı dedi ki:

  Tüpü aldık. kullanımı kolay ve kaliteli bir ürün çok beğendik.

 2. Batuhan dedi ki:

  5litrelik kiraladık teyzeme ve çok güzel ilgilenildi teşekkürler.

 3. sümeyye dedi ki:

  Kadıköy ve ataşehirdeki yerlerimize 10lt kiralama hizmeti aldık kiralama hizmetinden memnun kalındı ve fiyatı makuldu.

 4. rabia dedi ki:

  Halamın tüpünü doldurttuk ve çok memnun kaldık artık hep sizden doldurma hizmeti alacağız

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.