Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

 

Taşınabilir Oksijen Konsantratörleri

Bataryalı Taşınabilir Oksijen Konsantratörü

 

Bataryalı “Şarjlı” Taşınabilir Oksijen Konsantratörü; Airsep free style 5 oksijen konsantratörü Amerikan meşeli olup Ülkemizde en fazla tercih edilen modeldir. Çok kullanışlı ve hafifliği ile ön plana çıkmaktadır. Nefes darlığı çeken hastaların hareket ederken, işe giderken, dışar da veya bir toplantıya katılacağı zaman oksijen ihtiyacınızı gidermekte. Kısacası hayatınızın akışkanlığını tekrar kazandırmaktadır.

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantartörü

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantartörü

Oksijen Konsantratörü Taşınabilir;

Yeni Air Sep Free Style 5; 5 farklı Pulse Dose ayar seçeneği sunabilen taşınabilir oksijen konsantratörüdür. Özgürce hareket etmek isteyen hastalara yaklaşık %95 saflığında oksijen desteği vermektedir. 1-5 arası ayar seçenekleri ile Pulse Dose sistemi sayesinde geniş tedavi kapasitesine sahiptir. Oksijen ihtiyacı olan kullanıcılar (Koah, idiopatik pulmoner fibrozis, kistik fibrozis vb.) hafif ve güvenilir Air Sep Free Style 5 sayesinde aktif bir yaşamın keyfini çıkarabilir.

Sadece yeni Air Sep Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratöründe bulunan Ultra Sense teknolojisi sayesinde birçok taşınabilir cihaza göre kullanıcının nefes alıp vermesini daha hassas bir şekilde algılar. Ultra Sense sayesinde mili saniye gibi kısa bir sürede ve hızlı bir şekilde kullanıcıya oksijen iletimi gerçekleşir. Bu sayede daha verimli oksijen tedavisi sağlanmış olur. Akıllı mikroişlemcisi sayesinde uyku modunda bile hızlı ve güvenilir oksijen desteği verir. Güçlü kompresörü sayesinde yeni Free Style 5 taşınabilir oksijen konsantratörü 7,62 metre uzunluğundaki kanüllerle bile kullanılabilir.

Yeni tak-çıkar batarya 1. Pulse Dose ayarında 4 saatin üzerinde hizmet verebilmektedir. Bu sayede oksijen desteğine ihtiyaç duyan kişiler artık rahatça bir müzik festivaline katılabilir ya da alış-verişe gidebilirler ve hatta FAA onaylı Free Style 3 ve Free Style 5 taşınabilir oksijen cihazları ile uçakta güvenle seyahat edebilirler.

Bazı Özellikler;

Ayarlanabilir omuz askısı

3 kg ağırlığı ile oldukça hafiftir

Tak-çıkar batarya sayesinde birden fazla batarya kullanılabilir

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Bataryaları

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Bataryası

AC / DC güç kaynağı ile çalışabilir

Benzersiz UltraSense teknolojisi ile nefes alıp vermeyi hızlı algılama

PulseDose sistemi ile anında oksijen iletimi ve daha uzun batarya ömrü

Uçakta kullanım için FAA onaylı

PulseDose 1. ayarda 4 saatin üzerinde batarya ömrü

 

Teknik Bilgi;

Ayarlar: 1 ile 5 arası Pulse Dose akış

O2 Kosantrasyonu: %90 O2 +%5,5 / -%3

Ağırlık: 3 kgÖlçüler: 27,2 cm Y x 16,8 cm E x 11,2 cm D

Elektrik Tüketimi: AC Güç: 100 – 240 VAC, 50/60 Hz

DC Güç: 12 – 24 VDC

Batarya Süresi: Ayar 1 – 4.25 saat

Ayar 2 – 2.5 saat

Ayar 3 – 2 saat

Ayar 4 – 1,75 saat

Ayar 5 – 1.25 saat

Şarj Süresi: 4 – 5 saat

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Fiyatı

Airsep Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Fiyatı

İkinci Batarya ile: Ayar 1 – 8.5 saat

Ayar 2 – 5 saat

Ayar 4 – 3.5 saatAyar 3 – 4 saat

Ayar 5 – 2.5 saat

Sesli Alarm: Başlama, PulseDose, batarya seviyesi, kanül, sistem

Görsel Uyarı: Genel arıza

Çalışma Isısı: +5 C ile +40 C arası

Depolama Isısı: -20 C ile +60 C arası

Çalışma Rakım: 3.657 metreye kadar

Madein: Amerika Birleşik Devletleri

 

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular;

Taşınabilir oksijen konsantratörü bulunduğu ortamdaki havayı toz ve bakteri filtresinden geçirerek cihazın içinde bulunan hava eleklerine çeker. Daha sonra hava elekleri sayesinde azot ve diğer gazları ayrıştırarak insan sağlığına uygun olarak oksijen saflığını arttırır (yaklaşık %90 – %95) ve oksijen ihtiyacı olan kişiye doktorun belirtmiş olduğu ayarda bir burun kanülü ile iletir.

Taşınabilir oksijen konsantratörleri; dahili ve / veya harici batarya desteği ile kullanıcıların hareket halinde iken oksijen desteği alabilmeleri için üretilmiş tıbbi cihazlardır.

Taşınabilir oksijen konsantratörü almak istiyorum ancak doktorumla görüşmedim, ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Tüm tıbbi cihazlar gibi taşınabilir oksijen konsantratörleri de doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken cihazlardır. Cihazınızı satın almadan yada ayarlarını yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız. Uygun oksijen konsantratörü içi My Ticaret’i bilgi alabilirsiniz.

Taşınabilir oksijen konsantratörünü nerede kullanabilirim?

Dahili ve harici bataryaları sayesinde taşınabilir oksijen konsantratörünü otomobilde, trende, gemide yada teknede ve uçaklarda (sadece FAA onaylı cihazlar) kullanabilirsiniz.

Taşınabilir oksijen konsantrtörü seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Boyutları

Oksijen ileti hızı (mili saniye)Ağırlığı

Airsep Free Style 5

Airsep Free Style 5

Batarya ömrü

Nefes tetikleme (Trigger) hassasiyeti (-cmH2O)

Her nefeste hastaya verdiği oksijen hacmi
Garanti süresi
Satış sonrası kaliteli teknik servis desteği

 

 

Pulse Dose ileti sistemi nedir?

Pulse Dose oksijen ileti sistemi; hasta nefes aldığı anda oksijen iletir, hasta nefes verdiği anda ise oksijen iletmeye son verir. Böylece oksijen alan kişi sadece nefes alma anında oksijen aldığı için daha verimli bir solunum yapmış olur. Aynı zamanda PulseDose sistemi sayesinde taşınabilir oksijen konsantratörünün batarya kullanım süresi de sürekli akış sistemine göre daha uzun olur.

Pulse Dose sisteminde en önemli konu; hastanın nefes alma anını algılayan tetikleme (Trigger) hassasiyetidir (-cmH2O). Tetikleme hassasiyeti ne kadar sıfıra (0) uzak ise cihaz o kadar hassas demektir.

 

Oksijen Konsantratörü İle Oksijen Desteği

Var olan tüm canlılar gibi insanlarda oksijensiz yaşayamaz. Ortamdaki havadan nefes yolu ile alınan oksijen akciğerlerde süzülüp filtrelenerek kana ve tüm dokulara iletilerek vücuda gerekli oksijen sağlanır. Akciğerlerin görevini yapamadığı ya da yeterli solunum yapılamadığı hatsallık durumlarında vücut oksijensiz kalır. Uzun süre oksijensiz yaşam olamayacağından bu hastalarda dışarıdan oksijen desteği yapılmazsa ölüm gerçekleşir. Akciğer, koah, solunum yetmezliği, ALS, uyku apnesi gibi hastalıklarda hastane ortamında oksijen tüpü takılarak hastalara oksijen takviyesi yapılır. Fakat hastalık ileri aşamada ise hastanın her gün uzun saatler boyunca oksijen desteği alması gerekir. Sürekli hastane ortamında kalamayacak olan hastanın evde de oksijen desteğini alması gerekir Oksijen tüpünün ev ortamında ve sürekli kullanımı zor ve pahalı olacağından bu hastalar için oksijen konsantratörü önerilir.

Air Sep Free Style 3

Air Sep Free Style 3

Akciğer Hastalarında Oksijen Konsantratörü Nasıl Kullanılır

Oksijen konsantratörü ortamdaki havayı alıp moleküler filtrelerden geçirip filtre eder ve temizlenen oksijeni nemlendirerek hasta için sağlıklı oksijen sağlar. Uzun süre oksijen cihazına bağlı kalması gereken akciğer hastaları için oksijen konsantratörü ev ortamında sürekli oksijen elde edebilmelerini sağlayan ve çanta büyüklüğünde taşıması ve kullanılması kolay bir cihaz olması açısından çok önemlidir. Oksijen konsantratörünün belli bir yüzdesi sağlık güvence fonundan ödendiğinden akciğer hastaları bu cihazı bir kes alarak sürekli oksijen üretebilme şansına sahip olurlar. Oksijen konsantratöründe üretilen sağlıklı oksijen burun kanülü mile hastaya takılarak rahat bir şekilde oksijeni alması sağlanır.

 

Akciğer Hastaları İçin Oksijen Konsatratörünün Avantajları

Akciğer hastaları sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyarlar. Çünkü akciğerler görevini yerine getiremediğinden oksijensiz kalacak olan akciğer hastaları devamlı oksijen tedavisi ile hayatta kalırlar. Oksijen konsantratörü elektrik olduğu sürece sürekli oksijen üretirler. Oksijen tüpü gibi içindeki oksijen bitince değiştirme gibi bir külfette gerek yoktur. Küçük ve pratik bir cihaz olan oksijen konsantratörü kullanımı çok rahat ve kolay bir cihazdır. Oksijen tüpü gibi ağır olmayan cihazı istedikleri yere yanlarında götürebilirler. Akciğer hastaları için sürekli yanlarında bulunduracakları akciğerlerinin yerini tutacak bir yardımcı organ gibidir.

30 Ekim 2017
8.105 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Ekin dedi ki:

  Çok pratik ve çok güzelmiş. Hastalar artık gönül rahatlığı ile dışarı çıkabilir bu taşınabilir kansantratörler ile valla helal olsun çok iyi düşünülmüş

 2. suavi dedi ki:

  Taşınabilir oksijen cihazını ilk kez gördüm. Bundan önce ne görmüştüm ne de duymuştum. Fakat gayet mantıklı bir icat olmuş. Tebrik ederim

 3. Ozan dedi ki:

  Bu taşınabilir cihaz muhteşem bir şey, yalnızca evde değil dışarda da çok rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz

 4. melih dedi ki:

  gezmeyi seven, sürekli dışarı çıkan biriyseniz işinize fazlasıyla yarar. taşınabilir olması büyük avantaj ve dışarı çıkmaktan korkmuyorsunuz bu sayede

 5. erim dedi ki:

  gezmeyi seviyorsanız ve evde duramıyorsanız kesinlikle tam size göre. bu sayede evden çıkarken aklınız kalmıyor, taşınabilir olması son derece başarılı olmuş

 6. Miyase dedi ki:

  Fiyatı nedir

  1. admin dedi ki:

   merhabalar fiyatı telefonda veriyoruz iyi günler

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.