Üsküdar Oksijen Tüpü

Üsküdar Oksijen Tüpü

Üsküdar Oksijen Tüpü; Sizlere hizmet için kurulmuş olan My ticaret Üsküdar oksijen tüpü dağıtımı yapmaktadır. Üsküdar sakinlerinin oksijen tüpü ihtiyacını hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmakta olup sizlerinde güvenini kazanmaya başarmıştır. Üsküdar oksijen tüpü istiyorsanız hemen arayın hemen gelsin. Bir ile üç saat aralığında servis süresi olan firmamız, İstanbul’da en hızlı dağıtan firma ünvanına sahiptir.

 

Kalp Yetmezliği İçin Oksijen Terapisinin Önemi ve Kullanımı

Oksijen tedavisi akciğerlerinize ve kan dolaşımınıza daha fazla oksijen almak için bir yöntemdir. Bazen kalp yetmezliği gibi nefes almayı zorlaştıran hastalıkları olan insanlar için kullanılır. Oksijen tedavisi nefes almayı kolaylaştırabilir. Ve kalbin iş yükünü azaltabilir. Bazı insanlar her zaman ekstra oksijene ihtiyaç duyar. Diğerleri zaman zaman ya da gece boyunca ona ihtiyaç duyar. Bir doktor kan testlerine dayanarak ihtiyacınız olan oksijen miktarını belirtecektir. Dakika başına ne kadar oksijen kullanılacağını (akış hızı) ve ne sıklıkta kullanacağını size söyleyecektir. Oksijeni solumak için çoğu insan burun kanülünü kullanır. Burası burnunuzun içine sığan iki uçlu ince bir tüptür. Çok oksijene ihtiyaç duyan çocuklar ve insanlar, burun ve ağız üzerine oturan bir maske kullanmaları gerekebilir. Oksijeni kullanmak için evde ya da hastanede kalmanız gerekmez. Oksijen sistemleri portatiftir. Günlük görevlerinizi yaparken bunları kullanabilirsiniz.

 

Oksijen Terapisi Niçin Öneriliyor?

Doktorunuz, arteryal kan gazı denilen bir kan testi ve oksimetri denilen bir başka test ile oksijen ihtiyacınızı belirleyecektir. Bu testler kandaki oksijen seviyelerini ölçer.

Uzun süreli oksijen tedavisi, kanlarında düşük oksijen seviyesine sahip kalp yetmezliği olan insanlara verilir. Vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için kandaki oksijen miktarını arttırmak için verilir. Oksijen tedavisi, nefes darlığını azaltabilir ve daha fazlasını yapmanıza izin verebilir.

Nasıl Çalışır ve Yan Etkileri Nelerdir?

Oksijen tedavisi, kalbin iş yükünü azaltmaya yardımcı olur. Kalp yetmezliğinde, kalp gerektiği kadar etkili pompa yapmaz ve vücudun oksijen ihtiyacını karşılamaz. Oksijen terapisi, vücudun dokularına oksijen miktarını arttırarak telafi etmeye yardımcı olur. Evdeki oksijen tedavisi, nefes darlığı azaltabilir ve egzersiz kapasitenizi artırabilir.

Genel olarak, oksijen tedavisinden hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Ancak oksijen bir yangın tehlikesi oluşturacağından dikkat edilmelidir. Siz ve ailenizi güvende tutmak için güvenlik önlemlerini almak önemlidir. Yanan sigaralar, açık alevler veya yanıcı maddeler etrafında oksijen kullanmayın.

Doktorunuz size doğru miktarda oksijen vermek için dakika başına akış oranını ayarlar. Doktorunuz size söylemedikçe debi oranını değiştirmeyin. Yüksek akış hızları genelde yardımcı olmaz ve özellikle de aynı zamanda akciğer hastalığı olan insanlarda kandaki zararlı karbondioksit oluşum riskini artırabilir. Yanan sigaralar, açık alevler veya yanıcı ürünler etrafında oksijen kullanmayın. Siz veya sizin için bakım yapan kişiler iseniz, yangın veya patlama tehlikesinden dolayı oksijen tedavisini çok dikkatli olmalısınız.

 

 

19 Aralık 2017
4.336 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ercan dedi ki:

    Ben Ümraniye’de yaşıyorum ve Üsküdar’da şubenizin olduğunu öğrenince ilk işim sizinle irtibat kurmak oldu. Bu noktada hizmet vermeniz çok işime yaradı açıkçası, bizzat canlı inceleme ile kafamdaki tüm soru işaretlerini gideririm bu şekilde

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

WhatsApp Destek Hattı
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.